Proč je moje obrazovka černá?

Častou příčinou černé obrazovky mohou být i nedostatečně zasunuté piny do PCIe linky. Tato situace může nastat například po čištění grafické karty od prachu. Opatrně vyndejte grafickou kartu ze základní desky a zkontrolujte, jestli se do PCIe slotu nedostaly nežádoucí předměty (například jemné chuchvalce prachu).

Co dělat když je černá obrazovka?

Stiskněte současně klávesu Windows + Shift + Ctrl + B. To by mělo vrátit obrazovku zpět. Poté použijte všechny aktualizace Windows . Spuštění počítače v nouzovém režimu může pomoci zúžit problém.

Proč je moje obrazovka černá?

Jak obnovit obrazovku?

Tady je postup:

 1. Stisknutím klávesy s logem Windows + L se dostanete na přihlašovací obrazovku. …
 2. Počítač se restartuje do prostředí Windows Recovery Environment (WinRE).
 3. Na obrazovce Zvolte možnost vyberte Poradce při potížích > Obnovit počítač do továrního nastavení a pak zvolte jednu z možností v předchozí tabulce.

Co dělat když je na notebooku černá obrazovka?

Velmi jednoduchý způsob, jak se zbavit tohoto nepříjemného problému je restartovat počítač. Podržte tlačítko startu po dobu přibližně 10 sekund, dokud se počítač nevypne. Potom tlačítko znovu stiskněte, abyste počítač restartovali. Některé menší problémy lze vyřešit tímto jednoduchým restartem.

Co dělat když se mi nechce zapnout monitor?

Ujistěte se, že kabel propojující váš počítač s externím monitorem, je bezpečně zapojený. Zkuste vyměnit kabel připojující externí monitor. Pokud nový funguje, víte, že předchozí kabel byl vadný.

Jak restartovat notebook kdyz nefunguje obrazovka?

Zkuste použít kombinaci kláves: Logo Windows + Ctrl + Shift + B. Tato klávesová zkratka resetuje nastavení související s obrazovkou a je schopna některé potíže s monitorem vyřešit.

Jak vypnout displej na notebooku?

Nikde nemusíte nic složitě nastavovat, prostě jen zmáčknete Ctrl+Alt+B a obrazovka zčerná.

Co se stane při bluescreenu?

Co znamená černá obrazovka?

Obrazovka může zůstat černá, pokud došlo k poškození ovladače grafické karty nebo k problému s podsvícením LCD obrazovky. Obrazovku můžete otestovat připojením externího monitoru a restartováním počítače. Tento test je užitečný, pokud je obrazovka černá, ale slyšíte, že počítač pracuje.

Jak nastavit černou obrazovku?

Zapnutí tmavého motivu

 1. V zařízení otevřete aplikaci Nastavení .
 2. Vyberte položku Přístupnost.
 3. V sekci Barva a pohyb zapněte Tmavý motiv.

Jak nastartovat PC?

Z přihlašovací obrazovky

 1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte a podržte klávesu Shift a vyberte Napájení > Restartovat .
 2. Po restartování počítače na obrazovce Zvolte možnost vyberte Poradce při potížích> Upřesnit možnosti > Nastavení spouštění > Restartovat. …
 3. Po restartování počítače se zobrazí seznam možností.

Jak spustit monitor na notebooku?

Ať už budete připojovat monitor, nebo televizi, na 99 % to půjde přes HDMI kabel (HDMI rozhraní). Jedná se o nejrozšířenější způsob, jak připojit monitor k notebooku. Zkratka znamená High-Definition Multimedia Interface, tedy jde o přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu.

Jak přepnout obrazovku na notebooku?

Pokud potřebujete další pomoc, tady je to, co dělat:

 1. Vyberte Start a pak otevřete Nastavení .
 2. V části Systém vyberte Zobrazit . …
 3. V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.
 4. Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Jak zapnout obrazovku na notebooku?

Pokud se na vašem zařízení Windows černá nebo prázdná obrazovka, zkuste toto:

 1. Pokud chcete probudit obrazovku, použijte jednu z následujících klávesových zkratek: Windows klávesy s logem + P nebo Ctrl + Alt + Del.
 2. U černé obrazovky použijte následující klávesovou zkratku: Windows klávesa s logem + Ctrl + Shift + B.

Co dělat když mám černou obrazovku na mobilu?

Doporučujeme nuceně restartovat zařízení. Pokud zařízení nelze restartovat nebo se po restartování zařízení stále zobrazuje černá nebo modrá obrazovka, může být vadný hardware.

Jak restartovat obrazovky?

Pokud se na vašem zařízení Windows černá nebo prázdná obrazovka, zkuste toto:

 1. Pokud chcete probudit obrazovku, použijte jednu z následujících klávesových zkratek: Windows klávesy s logem + P nebo Ctrl + Alt + Del.
 2. U černé obrazovky použijte následující klávesovou zkratku: Windows klávesa s logem + Ctrl + Shift + B.

Jak zrušit černé pozadí na PC?

Můžete zvolit obrázek pozadí plochy nebo změnit barvu motivu pro Start, hlavní panel a další položky. Vyberte Spustit > Nastavení > přizpůsobení. V okně náhledu můžete na první pohled vidět, jak vypadají změny, které právě děláte.

Jak vypnout Černý režim?

Zapnutí tmavého motivu

 1. V zařízení Android spusťte Google Chrome .
 2. Vpravo nahoře klepněte na ikonu možností Nastavení Motivy.
 3. Vyberte motiv, který chcete použít:

Jak poznat že je špatný zdroj?

Malý test na zjištění zda je Váš zdroj v PC v pořádku. Jednoduše překlenete na konektoru, který se zapojuje do základní desky – zelený a černý drát. Zapojíte zdroj do klasické sítě. Pokud se rozběhne ventilátor měl by být váš zdroj v pořádku.

Jak ukončit BIOS?

Při spouštění nebo restartování počítače stiskněte a podržte nebo nepřetržitě držte stisknutou klávesu F2, tím přejdete na obrazovku nástroje BIOS Setup Utility. Vyberte položku Zabezpečené spouštění, stiskněte klávesu Enter a v zobrazeném dialogovém okně vyberte možnost Vypnout.

Jak nastavit HDMI v notebooků?

Jak postupovat při propojení pomocí HDMI kabelu

 1. Připojte HDMI konec kabelu do HDMI portu na notebooku. …
 2. Připojte druhý konec kabelu do HDMI portu na monitoru nebo televizi. …
 3. Zkontrolujte, zda je notebook zapnutý a zda je monitor nebo televize zapnutá a zapojená do zdroje energie.

Jak rozdělit obrazovku počítače?

Stisknutím kláves Win + I otevřete Nastavení (Settings), vyberte Systém (System) a klikněte na možnost Multitasking. Zapněte přepínač Přichytávání oken (Snap windows), klikněte na šipku rozbalovací nabídky a vyberte šest možností v části Přichytávání oken (Snap windows), tím zapněte funkci rozdělení obrazovky.

Jak restartovat notebook bez obrazovky?

Jak restartovat počítač pomocí klávesnice

Pro rychlý restart pc bez myši použijte tyto klávesové zkratky. Stiskněte současně tato tlačítka na klávesnici – levý ALT a F4. Zvolte Restartovat a klikněte na OK.

Jak restartovat telefon kdyz nefunguje displej?

Mělo by určitě pomoci, když zapínací tlačítko podržíte na delší dobu (15 – 20 sekund), dokud se telefon nevypne / nerestartuje. Pokud znovu po naběhnutí do systému displej nebude reagovat, chyba bude hardwarová a bude nutné displej zdiagnostikovat.

Jak nastavit obrazovku?

Klikněte pravým tlačítkem do prázdné oblasti plochy a vyberte možnost Nastavení zobrazení. V levém podokně klikněte na položku Obrazovka. V pravém podokně přejděte dolů a klikněte na možnost Upřesňující nastavení zobrazení. Pokud je k počítači připojeno více monitorů, vyberte monitor, jehož rozlišení chcete změnit.

Jak vypnout zhasínání obrazovky?

Android tipy: Jak změnit dobu, po které se zhasíná displej

 1. Stiskněte klávesu [Menu] a z nabídky vyberte Nastavení. …
 2. Pokračujte do sekce Zobrazení. …
 3. Rozbalte položku Interval vypnutí obrazovky. …
 4. Vyberte požadovaný čas, po jehož uplynutí bude obrazovka vypínána. …
 5. Stisknutím tlačítka [Zpět] uložíte nastavení

Jak vypnout tmavý režim Windows?

Chcete-li nastavit tmavý režim, přejděte do Nastavení> Přizpůsobení> Barvy, poté otevřete rozevírací nabídku pro „Vyberte si barvu“ a vyberte Světlý, Tmavý nebo Vlastní. Světlá nebo tmavá mění vzhled nabídky Start systému Windows a integrovaných aplikací.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: