Jaké je nejpomalejší auto na světě?

Které auto na světě je nejpomalejší? Nejpomalejším autem na světě je model Peel P50 od britské společnosti, které se prodává výhradně ve Velké Británii. Jeho oficiální maximální rychlost je 45 km/h.

Jaký je nejsilnější auto na světě?

Hennessey Venom F5 je nejvýkonnější produkční auto na světě. Zkusí 500 km/h. S výkonem 1842 a točivým momentem 1617 N.m se konečně přiřítila produkční verze amerického hypersportu. Americký hypersport Hennessey Venom F5 se poprvé ukázal již před dvěma lety.

Jaké je nejpomalejší auto na světě?

Kolik koní má nejrychlejší auto na světě?

SSC Tuatara

Při pokusu o překonáním světového rekordu na Floridě, dosáhl 14. května 2022 jezdec Larry Caplin rychlost 475 km/h na úseku dlouhém 3,7 km. Tuatara je poháněna dvakrát přeplňovaným V8 motorem o objemu 5,9 litru, který poskytuje 1 350 koní na benzín a 1 750 koní na ethanol.

Jaké je nejmenší auto na světě?

Seznamte se s podle Guinnessovy knihy rekordů nejmenším produkčním autem světa – Peel P50.

Jaké auto je největší na světě?

BelAZ 75710 firma „nadělila” k 65. výročí založení a dodnes zůstává největším automobilem světa a vozem s největší užitečnou hmotností na světě – tento titul o 60 tun přebral Liebherru T282B, který ho držel asi deset let.

Co je nejdražší auto na světě?

V kategorii Nejdražší auto na světě drží momentálně první příčku model Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe, který se na aukci v květnu 2022 vydražil za 3,3 miliardy korun.

Jaké je nejlevnější auto na světě?

Tata Nano (76.000 korun)

Vůz indické automobilky Tata drží titul nejlevnějšího auta na světě už od roku 2008. Ještě před pár lety se automobil, k jehož řízení potřebujete i odvahu, dal pořídit za zhruba 76.000 korun. A za to v Česku nekoupíte ani dobrý skůtr.

TOP 5 nejlevnějších AUT SVĚTA

Co je to vozidlo?

Slovem vozidlo označujeme podskupinu dopravních strojů respektive dopravních prostředků, která se pohybují po pevném povrchu nějakého tělesa jízdou, tedy odvalováním kol nebo pohyblivých pásů (ty jsou ovšem také připevněny na kola vozidla).

Jaké je nejstarší auto na světě?

století. Úplně první automobil vybavený čtyřmi koly a spalovacím motorem vznikl v roce 1893 pod označením Benz Victoria. Jak už název napovídá, o vznik se postaral Karl Benz, který lehkou konstrukci převážně ze dřeva rozjel zásluhou jednoválcového agregátu o výkonu 2,2 kW (3 koně) při 450 ot./min.

Jak drahe auto?

Auto je většinou druhou nejdražší položkou, kterou si domácnosti pořizují, hned po vlastním bydlení. Každý by si ale měl dobře rozmyslet, kolik za něj maximálně utratí. Experti na osobní finance radí, aby lidé za auto dali maximálně 5-7 % hrubých příjmů domácnosti za dobu jeho předpokládaného užívání.

Co to je Vozka?

Vozka je osoba řídící koňský povoz tažený koňmi nebo jinými hospodářskými zvířaty. Vozka může buď sedět na taženém vozidle na kozlíku, anebo jít podél něj. V zimních podmínkách se nemusí jednat vždy jen o kolové vozidlo, zvířata mohou také táhnout například velké saně.

Co znamená automobil kategorie N1?

Kategorie N

na kategorie: N1 – vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost nepřevyšuje 3500 kg. N2 – vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost převyšuje 3500 kg, ale nepřevyšuje 12 000 kg.

Jaké auto si koupit jako první?

Vybrat auto pro začátečníka není snadné. Poradíme, jak na to

  1. Auto se musí líbit. …
  2. Zvažte nároky na prostor. …
  3. Výkonu má být dost, ale ne příliš …
  4. Ze začátku se vyvarujte automatů …
  5. Zohledněte spotřebu. …
  6. Berte v potaz spolehlivost. …
  7. Ergonomie je důležitá …
  8. Ujistěte se, že z auta dobře vidíte.

Jaký je nejdražší Bugatti?

Seznam nejdražších aut na světě

Žebříček TOP 12 nejdražších aut na světě
Název a výrobce auta Cena v dolarech Cena v Kč
Bugatti La Voiture Noire $19 milionů 477 milionů Kč
Rolls Royce Sweptail $13 milionů 328 milionů Kč
Mercedes Maybach Exelero $8 milionů 205 milionů Kč

Co znamená ohrozit?

Ohrožení jiného účastníka silničního provozu: „Nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí.” Obecně platí, že řidič si má vždy počínat tak, aby neohrožoval bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.

Co to je řidič?

Podle tohoto zákona se řidičem rozumí účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti.

Co je vozidlo N2?

N2 – vozidlo, jehož největší přípustná hmotnost převyšuje 3 500 kg, avšak nepřevyšuje 12 000 kg.

Co je vozidlo kategorie L?

Vozidla kategorie L zahrnují dvoukolová, tříkolová a čtyřkolová motorová vozidla rozdělená do kategorií podle tohoto článku a přílohy I, včetně motokol, dvoukolových a tříkolových mopedů, dvoukolových a tříkolových motocyklů, motocyklů s postranním vozíkem, lehkých a těžkých silničních čtyřkolek a lehkých a těžkých …

Jaké auto do 300 000?

Jaké koupit auto do 300 tisíc – tabulka srovnání

Automobil Palivo Cena
Škoda Fabia (Active) Benzin 279 900 Kč
Hyundai i10 (Comfort) Benzin 289 990 Kč
Toyoto Aygo (X-Play) Benzin 290 000
Citroën C3 (Feel) Benzin 299 900 Kč

Jaké auto koupit 2023?

Výsledky ankety Auto roku 2023 ČR

pořadí model počet hlasů
1. Honda Civic 123
2 – 3. BMW X1 83
2 – 3. VW ID.Buzz 83
4. Renault Mégane E-Tech 79

Kdo vlastni v ČR Bugatti Chiron?

Svezli jsme se nejrychlejším a nejdražším autem světa, jež v Česku jako jediný vlastní developer a 33. nejbohatší Čech Radim Passer, který pro Forbes popsal, jak se k němu dostal, jak se mu sedí za jeho volantem a jak je finančně náročné chiron vlastnit. Musím se vám nejprve k něčemu přiznat.

Kdy nesmím ani omezit?

Při objíždění vozidla, jež zastavilo nebo stojí, nebo při objíždění překážky provozu na pozemních komunikacích anebo chodce vybočuje ze směru své jízdy, nesmí ohrozit ani omezit protijedoucí řidiče a ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

Kde mohu zastavit a stát?

Řidič smí zastavit a stát jen vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo. Při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

Kdo je řidič z povolání?

Řidič z povolání je zaměstnanec, jehož hlavní pracovní náplní je řízení vozidla. Tato zkutečnost musí být stvrzena pracovněprávním vztahem, tedy pracovní smlouvou.

Kdo muze delat skoleni řidičů?

Žádný zákon ale nespecifikuje, jak konkrétně by mělo školení řidičů referentů probíhat nebo dokonce, kdo by ho měl provádět. To je čistě na rozhodnutí a odpovědnosti zaměstnavatele. Může si na to najmout specializovanou firmu, ale může to udělat sám, případně k tomu pověřit odpovědnou osobu.

Co je vozidlo N3?

N3 – vozidlo, jehož největší přípustná hmotnost převyšuje 12 000 kg.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: