Jaká nebezpečí hrozí na internetu?

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.

Co nedělat na internetu?

Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

Jaká nebezpečí hrozí na internetu?

Jak se na internetu chránit?

Pozornost byste měli věnovat také bezpečnosti na internetu, přinášíme několik tipů, jak chránit své soukromí.

  1. Silná hesla jsou základ.
  2. Chraňte své osobní údaje.
  3. Buďte opatrní v případě podezřelých zpráv.
  4. Nepřipojujte se na neznámou síť
  5. Nezapomeňte na antivirový program.

Co to je kybernetická bezpečnost?

Co to je kybernetická bezpečnost? Kybernetická bezpečnost zahrnuje činnosti nezbytné k ochraně sítí a informačních systémů, uživatelů těchto systémů a dalších osob dotčených kybernetickými hrozbami.

Co nedávat na internet?

Desatero BEZPEČÍ NA INTERNETU

Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. Neposílej nikomu, koho neznáš, svoji fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluje je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy.

Na co si davat pozor na socialnich sitich?

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Jaké jsou hlavní zásady pro bezpečnou komunikaci na internetu?

Desatero bezpečného internetu

Neposílej nikomu po internetu svoji fotografii, nesděluj svůj věk. Udržuj heslo své internetové schránky v tajnosti, nesděluj ho ani kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární e-maily. Nedomlouvej si schůzku po internetu, aniž bys o tom řekl alespoň jednomu z rodičů.

Netiketa aneb jaká jsou pravidla chování na internetu?

Jak se chovat bezpečně na sociálních sítích?

Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

  1. Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení. …
  2. Používejte nastavení soukromí …
  3. Omezte sdílení polohy. …
  4. Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství …
  5. Používejte silné heslo. …
  6. Edukujte své okolí

Kdo je provozovatelem vládního CERT?

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost – Vládní CERT.

Co je to Kyberútok?

Kybernetické útoky jsou pokusy o získání neoprávněného přístupu k počítačovým systémům a krádeže, úpravy nebo ničení dat. Zjistěte, jak se můžete před těmito útoky chránit.

Jaká sociální síť má nejvíce uživatelů?

V současnosti nejznámější a největší sociální sítí na světě je Facebook s více než miliardou registrovaných uživatelů (květen 2019).

Jaké jsou zásady bezpečnosti na internetu?

Zásady bezpečného chování na internetu

  1. Volte bezpečná hesla, ne jednoduchá na zapamatování …
  2. Nepodceňujte nastavení soukromí …
  3. Buďte opatrní při platbách na internetu. …
  4. Dbejte na bezpečnost připojení …
  5. Používejte antivir a jiná počítačová zabezpečení …
  6. Stahujte opatrně …
  7. Brouzdejte bezpečně …
  8. Promýšlejte, co sdílíte.

Co nám hrozí na internetu?

Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití.

Jaká rizika nám hrozí na sociálních sítích?

Rizikem je i zdánlivě neškodný příspěvek o odjezdu na dovolenou, který může kromě vašich přátel zajímat také potenciální zloděje. Zveřejněné údaje také lákají vyděrače. Především děti pak mohou být snadno manipulovány k seznámení, případně i k osobní schůzce.

Jak by jsme se měli chovat na internetu?

ZÁSADY BEZPEČNÉHO CHOVÁNÍ NA INTERNETU

  1. Chraňte si své osobní údaje. …
  2. Věnujte čas nastavení soukromí …
  3. Surfujte bezpečně …
  4. Bezpečné připojení …
  5. Nezanedbávejte hesla. …
  6. Stahujte opatrně …
  7. Plaťte obezřetně …
  8. Hlídejte si posty.

Co je to CERT?

CERT (Computer Emergency Response Team) je v informatice skupina, která vznikla roku 1988 po aféře s jedním z prvních počítačových červů, který ke svému šíření využíval celosvětovou sítě internet tzv. Morrisův červ.

Co je to DDoS?

Zkratka DDoS znamená „Distributed Denial of Service“ a vystihuje cíl útočníků i způsob provedení útoku. Cílem je odepřít nebo znepřístupnit nějakou službu legitimním uživatelům (=denial of service). Pod službou si můžeme představit webovou stránku, aplikaci nebo e-shop.

Co je cílem útočníků v kyberprostoru?

Počítač zde může být cílem útoku, ale současně je však vždy i prostředkem sloužícím k napadení. De facto jsou tyto útoky největší hrozbou v rámci kyberprostoru (prostoru informačních sítí). Hrozbu jako takovou lze definovat jako akt směřující ke změně2 informace, aplikací či systému samotného.

Jaká je nejpopulárnější sociální síť na světě?

V současnosti nejznámější a největší sociální sítí na světě je Facebook s více než miliardou registrovaných uživatelů (květen 2019).

Na co si davat pozor na sociálních sítích?

Časté je především vytváření falešných účtů oběti na sociálních sítích s jasným cílem oběť zesměšnit či jinak veřejně ponížit. Pachatel může také na vlastním účtu zveřejňovat texty a obrázky poškozující oběť. Asi nejnebezpečnější je, pokud se pachateli podaří získat přístup přímo k účtu oběti.

Jak se lze připojit k internetu?

Internet na doma: Jaké existují možnosti připojení?

  • Kabelové připojení Oblíbený způsob připojení k internetu je přes kabelovou televizi. …
  • Pevné ADSL připojení
  • Bezdrátový internet 4G/5G LTE. …
  • Bezdrátové Wi-Fi připojení od místních providerů

Jak se míchá čert?

Čert je klasika, která se odjakživa míchá z rumu a griotky v poměru 1:1. Teď to máte jednodušší a lahodnější. Bartida Čert 30% je tradiční rumovo-višňový likér, který je vyrobený z višňové šťávy, tuzemáku, kojetínského velejemného lihu, cukru, ovocného destilátu, vanilky a karamele.

Co je to Csirt?

CSIRT (Computer Security Emergency Response Team) je obecný termín pro označení týmu, který se v rámci svého pole působnosti zabývá bezpečnostními inicidenty – reakcí na ně (RESPONSE), jejich řešením a koordinací jejich řešení. CSIRT.CZ je jméno Národního CSIRT týmu České Republiky.

V čem se liší DDoS útok od DoS útoku?

Pro začátek rozdíl mezi DoS (Denial of Service) a DDoS (Distributed Denial of Service) je pouze v tom z kolika strojů je útok iniciován. Při DoS útoku je zapojen jen jeden stroj/jedinec, při DDoS dva a více (statisíce).

Co to je botnet?

Botnet je v informatice označení pro softwarové agenty nebo pro internetové roboty, kteří fungují autonomně nebo automaticky. V současné době je termín nejvíce spojován s malwarem, kdy botnet označuje síť počítačů infikovaných speciálním softwarem, který je řízen z jednoho centra.

Co je to Kyberutok?

Kybernetické útoky mají za cíl poškodit nebo získat kontrolu nebo přístup k důležitým dokumentům a systémům v podnikové nebo osobní počítačové síti.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: