Co používá protokol UPnP?

UPnP technologie dokáže fungovat na mnoha mediích, která podporují IP (např. Ethernet, FireWire, IrDA, komunikace přes elektrické vedení, Bluetooth, Wi-Fi). Není potřeba žádný speciální ovladač zařízení, jsou používány společné protokoly.

Co je funkce UPnP?

Chcete vědět, jak UPnP funguje? Pokud ke své domácí síti připojíte například tiskárnu podporující UPnP, získá následně IP adresu prostřednictvím procesu DHCP a poté začne hledat kontrolní bod, tedy router. Tiskárna pomocí protokolu UPnP do routeru zasílá informace o modelu, výrobci, funkčnosti či verzi firmwaru.

Co používá protokol UPnP?

Jak povolit UPnP v routeru?

Některá zařízení používají UPnP. S ohledem na kompatibilitu je UPnP ve výchozím nastavení zapnuté. Uživatelé mohou navštívit Pokročilá nastavení-> WAN -> Základní nastavení -> Přepnout Povolit UPnP na Zakázat UPnP. Pokud se po vypnutí neobjeví žádné problémy, UPnP může zůstat vypnuto.

Jak aktualizovat svůj router?

Jako příklad si vezmeme systém Android 10.0.

 1. Klikněte na aplikaci ASUS Router.
 2. Klepněte na [Nastavení] v pravém dolním rohu.
 3. Klikněte na [Upgrade firmwaru].
 4. Vyberte možnost [Zkontrolovat verzi firmwaru]. …
 5. Zkontrolujte verzi firmwaru.
 6. Když systém zobrazí následující oznámení, stiskněte [Upgradovat nyní].

Jak si zabezpečit WiFi?

Zabezpečit si bezdrátovou síť je první a základní krok, který by měl neodkladně učinit každý uživatel internetu provozující domácí WiFi.

 1. Změňte název sítě (SSID) nebo síť skryjte.
 2. Změňte heslo pro administraci WiFi routeru/AP.
 3. Filtrujte MAC adresy (není nezbytné).
 4. Zašifrujte síť (nezbytné a nejúčinnější).

Jak změnit heslo na routeru Asus?

Otevřete libovolný prohlížeč a přejděte na adresu http://192.168.1.1 . Objeví se okno s požadavkem na uživatelské jméno a heslo. Ve výchozím nastavení, pokud jste je nezměnili, jsou admin a admin. Zadejte je a potvrďte přihlášení.

Kdo provádí aktualizaci routeru?

Firmware vašeho routeru řídí operační systém, který je speciálně navržen pro provoz na vaší konkrétní značce a modelu routeru. Výrobce směrovače může vydat aktualizaci firmwaru, aby opravil chybu zabezpečení zjištěnou v aktuálním firmwaru.

How to Enable UPnP Ports on MikroTik

Jak aktualizovat wifi router TP Link?

Přihlaste do správy Vašeho wifi routeru (je požadováno pouze heslo), dle prvního odstavce v návodu na této stránce: https://ktkoptic.cz/navod/tplink. Po přihlášení postupujte dle obrázku (kliknutím obrázek zvětšíte) níže: kliknete na Advanced – System tools – Firmware upgrade a nakonec na tlačítko Check for upgrade.

Jaké zvolit šifrování Wi-Fi?

V nastavení routeru proto raději zvolte šifrování WPA a ještě lépe WPA2. V praxi pak šifrování vypadá tak, že na routeru nastavíte heslo, síť se zašifruje, a když se k síti bude chtít přihlásit, budete vyzváni k zadání hesla (operační systém si heslo uloží, abyste ho nemuseli zadávat při každém dalším připojení).

Co je to SSID sítě?

Network name (SSID) (Název sítě)

Název sítě Wi-Fi, neboli SSID (Service Set Identifier), je název, který vaše síť používá k oznamování své přítomnosti jiným zařízením. Je to také název, který uživatelé v okolí uvidí v seznamu dostupných sítí na svém zařízení.

Jak se dostat do notebooku kdyz zapomenu heslo?

Na přihlašovací obrazovce zadejte název svého účtu Microsoft, pokud už není zobrazený. Pokud máte na počítači více účtů, zvolte ten, který chcete resetovat. Pod textovým polem pro heslo vyberte Zapomenuté heslo. Postupujte podle pokynů k resetování hesla.

Jak se připojit k routeru ASUS?

 1. Připojte se k výchozímu názvu sítě routeru (SSID) …
 2. Spusťte aplikaci ASUS Router.
 3. Klepněte na „Nastavení“.
 4. Klepněte na „ASUS Router“.
 5. Pokračujte v nastavení výběrem možnosti „Povolit“.
 6. Klepněte na „Start“.
 7. Nastavte typ internetu na základě stavu vaší sítě. …
 8. Napište název sítě (SSID) a heslo a klepněte na „Další“.

Jak skrýt Wi-Fi síť?

Pokud ale chcete zvýšit svou bezpečnost, můžete název své Wi-Fi skrýt před nezvanými zraky – zjednodušeně by se dalo říci, že Wi-Fi, která není veřejně vidět, není tolik ohrožená. V nastavení svého routeru klikněte na sekci SSID, kde kromě možnosti přejmenování najdete také možnost skrytí názvu vaší Wi-Fi.

Kdo aktualizuje router?

Jedná se především o aktualizace firmwaru, který zajišťuje bezpečnost routeru. Počítač nebo telefon uživatelé aktualizují běžně. Tato zařízení ostatně aktualizace aktivně vyžadují.

Co to je TP Link?

Společnost TPLINK neustále vyvíjí oceňované produkty a nabízí ucelenou řadu síťových řešení sestávající z routerů, adaptérů, kamer, switchů a mnoha dalších drátových i bezdrátových zařízení pro použití v domácnostech i kancelářích.

Jaké zabezpečení domácí sítě Wi-Fi je nejbezpečnější?

WPA3 Personal je nejnovější a nejbezpečnější protokol, který je v současné době k dispozici pro Wi-Fi zařízení.

Co to je WPS?

WPS (Wi-Fi Protected Setup) je bezdrátový zabezpečovací standard, který vám umožňuje jednoduše připojovat zařízení k bezdrátové síti. Funkci WPS můžete nakonfigurovat prostřednictvím kódu PIN nebo tlačítka WPS.

Jak zjistit heslo správce počítače?

Resetování hesla účtu Microsoft, které používáte k přihlášení k počítači. Na přihlašovací obrazovce zadejte název svého účtu Microsoft, pokud už není zobrazený. Pokud máte na počítači více účtů, zvolte ten, který chcete resetovat. Pod textovým polem pro heslo vyberte Zapomenuté heslo.

Jak obejít správce počítače?

Jak obejít heslo administrátora ve Windows 10?

 1. Klepnutí
 2. Klikněte na uživatelské účty a zabezpečení rodiny.
 3. Klikněte na uživatelské účty.
 4. Vložte jednotku USB flash nebo disketu.
 5. V levém podokně klikněte na vytvořit disketu pro resetování hesla .
 6. Po zobrazení Průvodce při zapomenutí hesla klikněte na Další.

Co je to WAN?

Wide Area Network (WAN) (česky rozlehlá síť) je v informatice počítačová síť, která pokrývá rozlehlé geografické území (například síť, která překračuje hranice města, regionu nebo státu).

Co je WAN na routeru?

Na zadní straně routeru nalezneme 5 portů. 1 modrý (WAN port – slouží pro připojení k přívodní datové zásuvce poskytovatele) a 4 žluté (pro využití v naši domácí síti – můžeme kabelově připojit jakékoliv zařízení v domácnosti).

Jak nastavit síť na 24 GHz?

Zvolte položku Pokročilá nastavení. Pokračujte na Bezdrátová nastavení a vyberte Bezdrátový signál. U položky Bezdrátová frekvence 2,4 GHz je možní změnit frekvenci v řádku Kanál. Zvolte položku Ručně a z roletky vyberte jeden z možných kanálů.

Jak nastavit modem na 5ghz?

1. Na stránce nastavení mobilního zařízení klepněte na [Síť a internet]①, klepněte na [Hotspot a tethering]②, klepněte na [přepínač]③ a tím zapněte Wi-Fi hotspot. Ve spodním vyskakovacím okně klepněte na [Wi-Fi hotspot]④, klepněte na [Pásmo připojovacího bodu]⑤, vyberte [Pásmo 5,0 GHz]⑥.

Jaký router TP-Link?

Většině uživatelů doporučujeme zvolit TP-Link Archer C6. Za přijatelnou cenu nabídne dostatek výkonu, slušné pokrytí i spoustu funkcí. Na běžné domácí surfování bez náročnějších úkonů potom stačí i levný TP-Link TL-WR841N. Kvalitní TP-Link router s extrémně dlouhým dosahem a signálem bez mrtvých zón.

Jak funguje Mesh systém?

Mesh WiFi, neboli WiFi pro celou domácnost, je jedna síť, která funguje za využití několika hardwarových zařízení. Obvykle to znamená, že se jeden router bezdrátově připojuje k několika „satelitním uzlům“. Při strategickém rozmístění tyto uzly tvoří jedinou síť, která poskytuje úplné pokrytí WiFi signálem.

Co znamená WPA WPA2?

WEP a WPA (spolu s WPA2) jsou názvy různých šifrovacích nástrojů používaných k zabezpečení bezdrátového připojení. Šifrování zakóduje síťové spojení tak, že jej nikdo nemůže „odposlouchávat“ a zjistit tak například, na které webové stránky se díváte.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: