Vyplatí se přejít na hraní na PC?

Nejoblíbenější počítače a sestavy Pojem "vyplatí" u herního počítače nemá žádnou relevanci :-) Žádný počítač na hr se nevyplatí, pokud si tím hraním nevydělává. Do herního počítače se dávají peníze, které ti nebudou chybět jinde, ale to je čistě individuální záležitost.

Kolik investovat do herního PC?

Když už se rozhodnete investovat do herního počítače, musíte se smířit s tím, že za kvalitu je potřeba si připlatit. Pokud si chcete dopřát pořádný herní zážitek, rovnou můžete zapomenout na sestavy, pohybující se v rozmezí kolem 10 000 Kč – 15 000 Kč.

Vyplatí se přejít na hraní na PC?

Co je lepší notebook nebo stolní počítač?

Notebook: Všestranný přístroj pro maximální flexibilitu – ideální pro každého, kdo často mění pracoviště nebo místo, má málo místa a chce šetřit energií Stolní PC: Výkonný stroj s vynikajícím poměrem ceny a výkonu – ideální pro všechny, pro které je důležitý zejména výkon, ergonomie a možnosti konfigurace.

Z jakých částí se skládá počítač?

Mezi součásti vlastního PC patří:

 • skříň se zdrojem.
 • CPU – procesor.
 • Motherboard – základní deska.
 • RAM – operační paměť
 • karty – grafická, síťová, příp. TV, zvuková
 • HDD – pevný disk.
 • další vybavení, jako např. disketová mechanika (FDD), CD/DVD mechanika (CD/DVD ROM), modem.

Jaký počítač do domácnosti?

Nejlepší stolní počítače dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Orientační cena
Top 1 CZC.Gaming Knight GC239 20 000 Kč
Top 2 Alza GameBox Alder AZgbi5r4060tb 26 000 Kč
Top 3 Intel NUC RNUC11PHKI7C002 33 100 Kč
Top 4 Apple Mac mini MMFJ3CZ/A 19 900 Kč

Co by měl mít herní počítač?

Důležité parametry herního počítače

 • Herní grafická karta.
 • Výkonný procesor (aspoň 6jádrový)
 • Rychlý SSD disk (aspoň 1 TB)
 • Kvalitní základní deska.
 • Dostatek operační paměti (aspoň 16 GB)
 • Dostatečně dimenzovaný kvalitní zdroj.
 • Herní periferie dle vašich potřeb.

Jaký procesor do herního PC?

Herní Jestli vás primárně zajímá vysoký výkon při hraní her, měli byste se zaměřit alespoň na procesory střední třídy Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5.

3 důvody, proč je Windows 11 skvělý pro hráče.

Co je to all in one?

All-in-one PC je přesně tím, co v angličtině znamená – vše v jednom. Jeden přístroj v sobě ukrývá monitor a počítač, včetně všech součástí i reproduktorů. Stačí připojit klávesnici a myš.

Co je to herní notebook?

Herní notebook je notebook speciálně navržený pro hraní počítačových her. Měly by mít dobrou grafickou kartu a velmi výkonné procesory. Vzhledem k tomu, že jsou určeny primárně pro hry, jsou Hardwarové vlastnosti herních notebooků přizpůsobeny co nejlepšímu zážitku z nich.

Co je potřeba k sestavení PC?

Co vše potřebuji k sestavení PC

 1. Procesor, případně chlazení na procesor.
 2. Základní desku.
 3. Operační paměti.
 4. Grafickou kartu.
 5. SSD nebo HDD disky.
 6. Napájecí zdroj.
 7. Počítačovou skříň a chlazení

Co je to BIOS v počítači?

BIOS je základním programem počítače, který řídí komunikaci s hardwarem na nejnižší úrovni (Basic Input Output System). Hned po startu oživí všechna zařízení a nastavuje způsob jejich práce.

Jaký počítač na grafiku?

Procesor s více jádry (alespoň 4, ideálně 6) o frekvenci minimálně 2 GHz. Základem je tedy Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5, ideálně však vyšší. Operační paměť RAM minimálně 8 GB, ideálně však alespoň 16 GB. Dedikovaná grafická karta s dostatkem grafické paměti, ideálně alespoň 4 GB.

Jaká je nejlepší grafická karta?

Vybíráte-li podle výhodnosti, tedy dle poměru ceny a výkonu, pak se nejvýhodněji jeví grafické karty Radeon RX 7900 XTX, naopak nejhorším koeficientem výhodnosti trpí zas grafické karty GeForce RTX 3080 12GB.

Co to je superpočítač?

Superpočítač je v informatice označení pro velmi výkonný počítač, v poslední době nejčastěji ve formě počítačového clusteru, tedy spojení mnoha běžných počítačů dohromady, a to obvykle speciální vysokorychlostní sítí.

Co je lepsi AMD nebo Intel?

Procesory Ryzen

Byly cenově o dost levnější než procesory Intel a výkonově srovnatelné, v některých aplikacích i výkonnější. Procesory nejvyšší řady Ryzen 7 v sobě měly osm fyzických a 16 virtuálních jader. Navíc je šlo bez příplatků přetaktovávat. To byla první generace procesorů Ryzen.

Jaký je rozdíl mezi i5 a i7?

Jaký je tedy skutečný rozdíl, mezi procesory Intel Core i5 a Intel Core i7, pokud porovnáváme stejnou generaci čipů? Rozdíl ve výkonu se dle benchmarků pohybuje okolo 30 %. Core i7 je výkonnější a má větší cache paměť, ale za cenu vyšších pořizovacích nákladů a kvůli spotřebě i vyšších provozních nákladů.

Co je to all in?

Co je all-in v pokeru

All-in je v pokeru situace, kdy do hry některý z účastníků u stolu vsadí všechny své zbývající žetony. V ten okamžik už se musí dohrát jeho handa a v turnajovém pokeru musí hráč ukázat své karty.

Jaký procesor do herního notebooku?

Procesor. Minimálně čtyřjádrové procesory už mají i levné herní notebooky. Prim hraje společnost Intel se svými řadami Core i5 (základ), i7 (ideál) a i9 (pecka). Čím vyšší číslo, tím lepší.

Jaký procesor do notebooku?

Do výkonných notebooků se doporučují procesory Core i5 a Core i7. Ti úplně nejnáročnější uživatelé pak zvolí vždy Core i7, ale mohou volitelně sáhnout i po maximalistické verzi Core i9, která v aktuální generaci Comet Lake nabízí 10 jader s 20 vlákny. Každý Intel procesor se značí čtyřčíslím a písmenem.

Jak dlouho trvá sestavení PC Alza?

Hotový počítač doručíme do 3 pracovních dnů od zadání sestavy do výroby.

Co to dělá hardware?

Hardware (HW) je veškeré fyzické vybavení počítače. Hardware vykonává instrukce zadávané softwarem a společně se softwarem utváří funkční výpočetní systém. Vývoj a počet tranzistorů na hardwarových zařízeních podléhá Moorovu zákonu.

Jak přejít do BIOSu?

Spuštění BIOSu

 1. Lenovo – klávesa F1 nebo F2.
 2. Fujitsu – klávesa F2.
 3. Hewlett-Packard – klávesa F1, F10 nebo Esc.
 4. Dell – klávesa F2.
 5. Asus – klávesa F2 nebo Del.
 6. Acer – klávesa F2 nebo Del.
 7. Toshiba – klávesa F1, F2, F12 nebo Esc.

Kde se nachází BIOS?

Programový kód BIOSu je uložen na základní desce v nevolatilní (stálé) paměti typu ROM, EEPROM nebo modernější flash paměti s možností jednoduché aktualizace.

Jaký počítač na 3D grafiku?

PC na 3D grafiku by měl disponovat minimálně 6 GB GPU paměti. Profesionální počítač pro grafiky obsahuje prémiové grafické karty Nvidia Quadro nebo AMD Radeon Pro.

Jak vybrat notebook pro grafiky?

Požadavky na procesor jsou u všech základních grafických programů Photoshop, Lightroom, Illustrator a InDesign podobné. Potřebný je vícejádrový procesor Intel nebo AMD s frekvencí alespoň 2 GHz. Jde ale o naprostý základ. Lepší je sáhnout alespoň po notebooku s procesorem Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5.

Jakou grafickou kartu na hraní her?

Základní hraní ve Full HD

Dnes je základem Full HD, tedy 1 920 × 1 080, což je nejmenší rozumné rozlišení u moderních monitorů. Na takové hraní se hodí základní modely od NVIDIE: GTX 1060, 1650, 1660, RTX 2060 a 3080. AMD nabízí ve stejné výkonnostní kategorii RX 5500, 5600 a 6500.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: