Vyplatí se koupit herní počítač?

Výhody herních počítačů Bezesporu největší výhodou je nižší pořizovací cena, což lze vnímat jako menší omluvu za větší rozměry a jistou formu nepřenositelnosti. Herní počítač tak lze pořídit podstatně levněji než stejně výkonný laptop. Ve finále je to poměrně logické.

Kolik investovat do herního PC?

Když už se rozhodnete investovat do herního počítače, musíte se smířit s tím, že za kvalitu je potřeba si připlatit. Pokud si chcete dopřát pořádný herní zážitek, rovnou můžete zapomenout na sestavy, pohybující se v rozmezí kolem 10 000 Kč – 15 000 Kč.

Vyplatí se koupit herní počítač?

Co je lepší herní notebook nebo PC?

Herní notebook bude vždy o něco méně výkonný, s výrazně horší ergonomií, ale hrát můžete téměř všude. Vezmete si jej sebou do školy a vlastně úplně kamkoliv. Stolní počítač je v dnešní době volbou pro fajnšmekry, kteří si chtějí hlavně dobře zahrát.

Kolik stojí herní počítač?

Do cenově příznivé počítačové skříně dáme ještě vhodnou základní desku, rychlý 500GB SSD, dostatečně výkonný zdroj a máme nejlevnější herní počítač s cenou okolo 12 000 Kč! Bezproblémové řešení pro méně náročné hráče či uživatele věnující se zejména starším herním titulům.

Kolik elektřiny spotřebuje počítač?

Běžné využívání PC (internet, práce s dokumenty) spotřebuje cca 122 kWh za rok. Pokud ale hrajete hry, pak počítejte s cca 832 kWh za rok. Rozdíl v ceně je značný. Běžný provoz vás přijde na cca 500 Kč, za hraní si výrazně připlatíte, protože rok provozu stojí cca 3500,- Kč za rok.

Co by měl mít herní počítač?

Důležité parametry herního počítače

 • Herní grafická karta.
 • Výkonný procesor (aspoň 6jádrový)
 • Rychlý SSD disk (aspoň 1 TB)
 • Kvalitní základní deska.
 • Dostatek operační paměti (aspoň 16 GB)
 • Dostatečně dimenzovaný kvalitní zdroj.
 • Herní periferie dle vašich potřeb.

Co musí mít herní pocitac?

Na MTB totiž přímo připojuješ procesor (CPU), tedy hlavní mozek celého počítače, RAM (operační paměti), grafickou kartu (GPU), pevné disky a další komponenty. Základním parametrem MTB by měla být kompatibilita s CPU, který si vybereš.

Vyplatí se PC, nebo notebook?

Co by měl mít herní notebook?

Pevný disk – HDD nebo SSD? Ideální herní notebook by měl mít určitě oboje. Na rychlém SSD se uhnízdí operační systém Microsoft Windows 10 a základní programové vybavení, také se jistě najde místo i pro několik náročnějších her. V tomto případě by SSD mělo mít velikost kolem 250 GB.

Jaký procesor do herního notebooku?

Procesor. Minimálně čtyřjádrové procesory už mají i levné herní notebooky. Prim hraje společnost Intel se svými řadami Core i5 (základ), i7 (ideál) a i9 (pecka). Čím vyšší číslo, tím lepší.

Jaký procesor na hry?

Herní procesor

Mezi méně výkonné, přesto však dostačující jsou považovány procesory Intel Core i5 a AMD Ryzen 5. Ti, kdo mohou investovat více, ocení procesor AMD Ryzen 7 nebo Intel Core i7, které jsou výkonnější.

Jak vypočítat spotřebu počítače?

Velmi přesně a jednoduše spotřebu zjistíte, když si pořídíte měřič spotřeby. Například na conrad.cz zakoupíte nejlevnější za 399 Kč. Pokud nechcete takovou částku investovat, můžete si spotřebu zjistit alespoň přibližně na webových stránkách.

Co je to 1 kWh?

kWh je zkratka, která se používá pro označení kilowatthodiny. Jedna kilowatthodina má 1000 watthodin (103 Wh), což je základní jednotka energie. Jedna watthodina odpovídá práci stroje s příkonem jeden watt po dobu jedné hodiny, neboli 3600 joulům. Kilowatthodina je základní jednotkou pro měření spotřeby energií.

Jak si správně vybrat herní počítač?

Ve stručnosti si tedy souhrnně zopakujeme, co je pro herní počítač nejdůležitější:

 1. Herní grafická karta.
 2. Výkonný procesor (aspoň 6jádrový)
 3. Rychlý SSD disk (aspoň 1 TB)
 4. Kvalitní základní deska.
 5. Dostatek operační paměti (aspoň 16 GB)
 6. Dostatečně dimenzovaný kvalitní zdroj.
 7. Herní periferie dle vašich potřeb.

Jaká je nejlepší grafická karta?

Vybíráte-li podle výhodnosti, tedy dle poměru ceny a výkonu, pak se nejvýhodněji jeví grafické karty Radeon RX 7900 XTX, naopak nejhorším koeficientem výhodnosti trpí zas grafické karty GeForce RTX 3080 12GB.

Jaký herní notebook do 30000?

Tím nejlepším herním notebookem do 30 000 Kč je momentálně Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 82K20010CK, který kombinuje skvělý osmijádrový procesor AMD Ryzen 7 5800H a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 3060. Dále je k dispozici 16GB RAM a potěší 1TB SSD.

Jak vybrat stolní počítač?

Nejlepší stolní počítače dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Orientační cena
Top 1 CZC.Gaming Knight GC239 20 000 Kč
Top 2 Intel NUC RNUC11PHKI7C002 33 100 Kč
Top 3 TIGO Gamer Pro TGP24 23 000 Kč
Top 4 Apple Mac mini MMFJ3CZ/A 19 900 Kč

Jaké jsou nejlepší herní notebooky?

Nejlepší herní notebooky na trhu

 • HP Omen 16-wf0001nc 8F000EA. 64 118 Kč – 71 091 Kč …
 • Lenovo Legion 7 Pro 82WR000RCK. 56 909 Kč – 62 991 Kč …
 • Asus Rog Strix G16 G614JI-N3093W. 45 490 Kč – 55 489 Kč …
 • MSI Vector GP68HX 12VH-046XCZ. 59 989 Kč – 70 857 Kč …
 • Acer AN515-58 NH.QM0EC.001. 37 989 Kč – 48 654 Kč …
 • Dell G16 N-G7630-N2-913GR.

Jakou grafickou kartu do notebooků?

Pokud vybíráte grafiku pouze pro jednoduchou kancelářskou práci, bude Vám bohatě stačit karta se 2GB paměti. Pokud ale chcete grafiku na hraní her, potřebujete minimálně 4GB paměti, v lepším případě 6 GB a více. Čím vyšší nastavení detailů a textur u her zvolíte, tím bude hra využívat více paměti grafické karty.

Co je lepsi AMD nebo Intel?

Procesory Ryzen

Byly cenově o dost levnější než procesory Intel a výkonově srovnatelné, v některých aplikacích i výkonnější. Procesory nejvyšší řady Ryzen 7 v sobě měly osm fyzických a 16 virtuálních jader. Navíc je šlo bez příplatků přetaktovávat. To byla první generace procesorů Ryzen.

Jaký je rozdíl mezi i5 a i7?

Jaký je tedy skutečný rozdíl, mezi procesory Intel Core i5 a Intel Core i7, pokud porovnáváme stejnou generaci čipů? Rozdíl ve výkonu se dle benchmarků pohybuje okolo 30 %. Core i7 je výkonnější a má větší cache paměť, ale za cenu vyšších pořizovacích nákladů a kvůli spotřebě i vyšších provozních nákladů.

Co je lepsi na hry Intel nebo AMD?

Kde Intel vyhrává, jsou především hry. To je dáno především lepší prací s pamětí díky lepšímu paměťovému řadiče. Ovšem v oblasti středně výkonných a lowend procesorů je situace mezi procesory AMD vítězí lepší cenou a úspornějšími procesory.

Jak si spočítat cenu za elektřinu?

Náklady na elektřinu zjistíte vynásobením získané hodnoty v kilowatthodinách cenou za jednu kWh. Tu najdete třeba na své faktuře za elektřinu. Z výpočtu vyplývá, že za 10hodinové svícení uvedené 10W žárovky zaplatíme 58 haléřů (0,1 kWh × 5,80 Kč/kWh = 0,58 Kč).

Jaký příkon má notebook?

Velké srovnání spotřeby elektřiny u spotřebičů střední cenové třídy

Spotřebič Obvyklá spotřeba ve W Roční spotřeba v kWh
Notebook spotřeba 45 W 82
Počítač spotřeba 60 W 110
Monitor spotřeba 25 W 46
Tepelné čerpadlo spotřeba (dům 100 m2) 1700 W 8 250

Jak dlouho trvá kilowatthodina?

Kilowatthodina (kWh) vystačí přibližně na půlhodinový provoz elektrického přímotopu, nebo hodinové vaření na plotýnce kuchyňského sporáku, anebo dvoudenní svícení diodovou (LED) zářivkou apod. Megawatthodina (MWh) uspokojí celoroční spotřebu elektrické energie v garsonce, která vytápí a ohřívá vodu jinou komoditou.

Co je to vysoký tarif?

Vysoký tarif (VT), dříve označovaný jako denní proud, je označení pro elektrickou energii, za kterou platí spotřebitel plnou cenu. Vysoký tarif se spolu s nízkým tarifem (NT) používá pouze u dvoutarifní sazby odběru elektrické energie.

Co musí obsahovat herní PC?

Herní počítač, ať už připravený nebo samostatně sestavený, splňující požadavky nejnovějších populárních her by měl obsahovat alespoň:

 • 4jádrový procesor.
 • Moderní typ 16 GB RAM (DDR4)
 • Základní desku přizpůsobenou RAM a procesoru.
 • Jednotku SSD.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: