Proč je můj počítač tak hlučný?

Hluk počítače často souvisí s jeho ucpání prachem. Jak vyčistit počítač nejen od prachu zjistíte v našem podrobném návodu. Pokud vás trápí hlučný notebook, máme i návod, jak vyčistit notebook.

Jak snížit hlučnost PC?

TIP: tři způsoby, jak snížit hlučnost PC

 1. Vyměňte větrák. Prvním a nejúčinnějším způsobem, jak zredukovat hlučnost domácího počítače, je vyměnit větráky v něm obsažené. …
 2. Kupte si nový procesor. Dalším způsobem, jak snížit hlučnost počítače, je pořídit si nový procesor. …
 3. Umístěte počítač na chladné místo.
Proč je můj počítač tak hlučný?

Proč je můj počítač pomalý?

V zásadě ale počítač zpomalují pořád stejné problémy: akutní nedostatek operační paměti, krátkodobé vytížení procesy na pozadí, aplikace uzurpující si pro sebe většinu prostředků (často nějaký antivir) nebo náročná webová aplikace, která počítá s hardwarovou akcelerací, již jí ale postarší notebook neumí dodat.

Jak vyčistit počítač aby byl rychlejší?

Jak vyčistit počítač, aby byl rychlejší? Nejdříve vyčistěte počítač mechanicky, poté projděte a vymažte nepotřebné soubory a aplikace. Zkontrolujte také, kolik aplikací se spustí ihned po spuštění počítače, případně jejich aktivitu zakažte. Zkontrolujte přítomnost virů a malware antivirovým programem.

Jak odstranit hučení počítače?

Hluk ve skříni způsobují i pevné disky, při práci se totiž jejich plotny otáčejí rychlostí pěti až sedmi tisíc otáček za minutu. Umístit je lze do speciálních tišících rámečků, které ztlumí jejich hlučnost přibližně na polovinu. Zároveň také sníží teplotu disků o několik stupňů. Kvalitní rámeček stojí přibližně 500 Kč.

Jak správně chladit PC?

Nejlepším konvenčním řešením je kombinace měděných trubic heatpipe a hliníkového žebrování, které je chlazeno ventilátorem. Čím větší je průměr ventilátor, tím pomaleji, a tedy tišeji se může otáčet, a přitom poskytovat dostatečný průtok vzduchu.

Jak zchladit počítač?

5 způsobů, jak v letním vedru zchladit svůj počítač

 1. Otevřete bočnici. depot.omegacorp.net Asi nejjednodušší způsob, jak pustit relativně chladný vzduch dovnitř a hlavně se zbavit toho horkého. …
 2. Zbavte se prachu. …
 3. Zdokonalte proudění vzduchu. …
 4. Nemějte počítač na zemi nebo v uzavřeném prostoru. …
 5. Vodní chlazení

Jak zrychlit počítač?

Jak si vyčistit počítač?

Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte vyčištění disku a v seznamu výsledků pak vyberte Vyčištění disku. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit, a pak vyberte OK. V části Soubory, které budou odstraněny vyberte typy souborů, které chcete odstranit. Pokud se chcete podívat na popis typu souboru, vyberte ho.

Jak zvýšit výkon počítače?

Výkon můžete zlepšit, pokud na počítači uvolníte místo na disku.

 1. Kontrola, jestli je na disku dostatek místa.
 2. Odstranění dočasných souborů pomocí Inteligentního úložiště
 3. Zapnutí a konfigurace Inteligentního úložiště
 4. Spuštění nástroje Vyčištění disku.
 5. Odinstalování aplikací, které už nepoužíváte.

Co nejvíce zpomaluje počítač?

Co zpomaluje počítač?

 • Málo paměti RAM. To by mohla být jedna z hlavních příčin zpomalení chodu PC. …
 • Příliš mnoho procesů na pozadí Jedná se často o bezcenné utility dodané výrobcem počítače nebo pozůstatky programů, které již dávno nepoužíváte. …
 • Konflikty mezi softwarem a systémové nastavení …
 • Spyware. …
 • Špatné ovladače.

Jak často se má čistit PC?

Počítačové sestavy a notebooky umístěné na stole stačí čistit jednou za dva roky. Počítačové sestavy umístěné pod stolem jednou za rok. Jestliže používáte notebook na koberci nebo v posteli, může být potřeba notebook vyčistit již po půl roce používání.

Proč a kdy je potřeba počítače chladit?

Chlazení počítače je činnost nutná k odvedení přebytečného tepla od součástek počítače, aby byla zajištěna jeho funkčnost v rámci technicky přípustné provozní teploty a zamezilo se poruchám z důvodu přehřátí počítače.

Jaké jsou způsoby chlazení PC?

Základním principem je přenos tepla z radiátoru chladiče (pasivní části) do proudícího vzduchu. Dělí se na dva základní způsoby a to aktivní (s pomocí aktivních činitelů, což je rotující větrák) nebo pasivní (bez aktivních činitelů / bez větráku – s využitím sekundárního proudění vzduchu).

Jak se správně starat o počítač?

Jak udržovat hardware?

 1. Přenášejte a ukládejte notebook bezpečně Když notebook přenášíte z místa na místo, nechytejte ho za displej, ale za základnu. …
 2. Používejte přepěťovou ochranu. …
 3. Počítač pravidelně čistěte od prachu. …
 4. Nechte počítač "dýchat" …
 5. Pozor na tekutiny u notebooku. …
 6. Pozor na extrémní okolní teploty a vlhkost.

Jak si vyčistit disk?

Vyčištění disku v Windows

 1. Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte vyčištění disku a v seznamu výsledků pak vyberte Vyčištění disku.
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit, a pak vyberte OK.
 3. V části Soubory, které budou odstraněny vyberte typy souborů, které chcete odstranit. …
 4. Vyberte OK.

Jak zrychlit PC hardware?

 1. Zákaz spouštění programů po startu. …
 2. Odstraňte zbytečné programy. …
 3. Využijte utilitu, která vám pomůže. …
 4. Zkontrolujte počítač antivirem. …
 5. Co aktualizace? …
 6. Proveďte přeinstalaci počítače. …
 7. Vyměňte starý HDD za SSD. …
 8. Přikupte operační paměť RAM.

Jak dostat prach z pocitace?

Mnohem efektivnější je použít sprej se stlačeným vzduchem nebo kompresor. (Pokud nedisponujete ani jedním, můžete se samozřejmě pokusit vyfoukat prach pumpičkou na kola nebo dokonce ústy. Tímto způsobem však PC zbavíte prachu jen částečně.)

Jak dostat prach z PC?

Rozvířený prach můžete odsávat vysavačem, nepřibližujte se s ním však k základové desce. Na její čištění použijte sprej se stlačeným vzduchem.

Proč chladit procesor?

Za několik vteřin bez chlazení se procesor dokáže zahřát natolik, že může dojít k jeho poškození. Kvalitnější modely procesorů obsahují teplotní čidlo, které při kritické teplotě činnost procesoru zastaví. Z výše uvedeného důvodu proto používáme chladiče.

Čím vyčistit počítač?

Proto běžný vysavač nelze k čištění PC doporučit. Nehledě na to, že tento typ čištění je u počítačové skříně neúčinný. Mnohem efektivnější je použít sprej se stlačeným vzduchem nebo kompresor. (Pokud nedisponujete ani jedním, můžete se samozřejmě pokusit vyfoukat prach pumpičkou na kola nebo dokonce ústy.

Jak často čistit notebook od prachu?

Vyčištění notebooku od prachu je vhodné provádět alespoň jednou za rok.

Jak vyčistit počítač zdarma?

Program CCleaner vyhledává a odstraňuje zbytečné a neplatné položky v systému Windows a aplikacích, uvolňuje tak místo na pevném disku. Program současně vysype koš, odstraní výpis naposledy otevřených dokumentů, vyčistí dočasné soubory, seznam hudebních skladeb a videí v mnoha aplikacích.

Jak pročistit Windows 10?

Postup pro vyčištění disku ve Windows 10

 1. Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište vyčištění a následně klepněte na Vyčištění disku.
 2. Windows vám automaticky předvolí systémový disk (nejčastěji C:), ale můžete samozřejmě zvolit i jiný a následně klepnout na OK.

Jak zrychlit počítač zdarma?

9 tipů, jak zdarma zrychlit počítač nebo notebook

 1. Odstraňte nepotřebná data z disku a smažte nepoužívané aplikace. …
 2. PC a notebook zrychlíte i vypnutím otevírání aplikací po spuštění …
 3. Jak zrychlit (nejen) počítač s Windows 10? …
 4. PC a notebook skenujte pokročilým antivirem. …
 5. Pro zrychlení PC nezapomeňte čistit větráky a chladiče.

Jak si vyčistit klávesnici?

Stačí namočit hadřík v čistícím prostředku a otřít jednotlivé klávesy. Na mezery mezi nimi se pak hodí použít vatovou tyčinku, jen si dejte pozor, aby se vám někde nezachytila navlhčená vata. K sehnání jsou i speciální hadříky či ubrousky na čistění elektroniky, ale i ty na brýle poslouží podobně.

Jak nejlepe vyčistit notebook?

Začněte od toho, že profouknete klávesnici stlačeným vzduchem z plechovky. Na některé nečistoty můžete použít i malý kartáček. Posléze namočte utěrku do čistícího roztoku isopropyl alkoholu (lze koupit v drogerii nebo v elektro potřebách) a jemně vyčistěte.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: