Která značka kol z lehkých slitin je nejlepší?

Japan Racing. Jedna z nejvyhledávanějších značek výrobců disku z lehkých slitin, která má co dočinění s japonskou tuningovou scénou.

Která značka kola je nejlepší?

Testy horských jízdních kol 2023 – vítěz testu nejlepší horské jízdní kolo

1. Ghost SLAmr X 5.9 AL – horské, karbon, kotoučové
2. Scott Spark 940 2022 – horské, dural, kotoučové
3. Superior XP 929 2022 – horské, karbon, kotoučové
4. Scott Scale 960 2022 – horské, dural, kotoučové
Která značka kol z lehkých slitin je nejlepší?

Jakou značku litých kol?

Homologační značkou je KBA, ABE nebo E v kroužku. Je doplněna číslem schválení a zaručí vám, že alu kolo prošlo náročnými testy renomované zkušebny TUV a je schváleno pro provoz na evropských i českých komunikacích.

Jak poznat kvalitní alu kola?

Každé homologované alu kolo má na čelní straně vyraženou homologační značku KBA, ABE nebo E v kroužku a doplněné číslem schválení. Toto označení vám zaručí, že toto alu kolo prošlo náročnými testy renomované zkušebny TÜV a že je schváleno pro provoz na evropských i českých komunikacích.

Jaké si koupit kolo?

Orientační tabulka

Výška postavy v cm Velikost rámu dle označení
do 165 cm 15", 16", S, do 44 cm
160–170 cm 17", 18", M, do 48 cm
170–185 cm 19", 20", L, do 52 cm
185–200 cm 21", 22", XL, do 55 cm

Kdo vyrábí kola CTM?

CTM je slovenská firma, která byla založena v roce 1994. Od začátku se zabývá velkoobchodem s jízdními koly a velomateriálem. S výrobou a distribucí jízdních kol CTM začala v roce 1999.

Kde se vyrábí kola Kellys?

Od roku 1994 začali vyrábět vlastní modely ve vlastních výrobních kapacitách na Slovensku. Již v roce 1993, tedy dva roky po vzniku podniku MAMA, prodávali na Slovensku 30 000 kol ročně (celkově se na Slovensku prodá přibližně 150 000 kusů ročně) a tak získali významné postavení na trhu.

TOP 5 NEJLEPŠÍCH KOL DO 30 000 Kč

Co je to Alu kola?

Co jsou to alu kola

Alu kola nebo také hliníkové disky (či elektrony) jsou součástí kol automobilu, na jejichž opěrné části, čili ráfku, jsou pevně nasazené pneumatiky tak, aby mohly přenášet výkon a točivé síly motoru automobilu do vozovky a rozpohybovaly auto požadovaným směrem.

Co je to KBA?

Certifikace KBA

Automobiloví dodavatelé, kteří uplatňují své výrobky na německém trhu, musí prokázat splnění speciálních požadavků na systémy jakosti, které jsou nezbytné pro schválení provozu vozidel na pozemních komunikacích. Tyto požadavky stanovil příslušný německý úřad Kraftfahrt – Bundesamt (www.kba.de).

Na co si dát pozor při koupi alu kol?

Při koupi ráfků, ať už litých, nebo plechových, doporučujeme si dopředu zjistit tyto údaje:

  • rozteč šroubů – vzdálenost upevňovacích šroubů
  • zális (ET)
  • průměr středové díry.
  • počet a průměr děr pro šrouby.
  • šířka disku – vnitřní rozměr pneumatiky, kterou budete na disk potřebovat.

Na co si dát pozor při koupi kol?

Srdcem každého kola je rám, proto jej zkontrolujte, zda není poškozený byť sebemenšími prasklinkami (především v oblasti hlavového složení, sedlovky a středu, což jsou nejnamáhavější části). Pátrejte po případných vůlích v oblasti přehazovačky, přesmykače, středové osy a přední vidlice.

Na co si dát pozor při koupi kola?

Zkušenější zkontrolují i míru opotřebení kazet, řetězu, přehazovačky a přesmykače. Nejste-li zrovna odborníci, pokuste se zaměřit spíše na prodávajícího a jeho charakter. Pokud se vám něco nezdá, nebojte se z koupě vycouvat, lepší než koupit kolo bez záruky, které se vám pod rukama rozpadne.

Co je to hybridní kolo?

Hybridní kola kombinují funkce silničních, horských a turistických kol a vytvářejí tak něco, co funguje stejně dobře na různých površích. Čerpají sílu a robustní povahu horských i turistických kol a spojují je s elegantní, aerodynamickou povahou silničního kola.

Kdo je výrobcem kol Cube?

Německá firma CUBE byla založena roku 1993 studentem Marcusem Pürnerem, který vyráběl první kola na 50 m² v prostorách nábytkové firmy svého otce a dodnes je jediným majitelem společnosti. V prvním roce svého působení vyprodukovala firma 300 kol.

Kdo vyrábí kola orbea?

Baskická značka jejíž historie sahá až do roku 1840, která vyrábí jízdní kola, oblečení a doplňky. Firma Orbea patří mezi nejstarší značky zabývající se výrobou cyklistického zboží v Evropě. Byla založena ve Španělsku v 1. polovině 19.

Kdo vyrábí kola Sava?

Slovinský výrobce pneumatik Sava, patřící nyní do koncernu Goodyear a svými výrobky, vyráběnými dle nejvyšších kvalitativních standartů, nabízí zákazníkům výborné jízdní vlastnosti a hospodárný provoz automobilů. Značka Sava má dlouholetou tradici (1920) a velmi rozmanitou historii s počátkem ve městě Kranj.

Jak správně vybrat alu kola?

Při koupi hliníkových kol dbejte na kvalitu a prověřené značky, které vám zaručí požadované vlastnosti, bezpečnost a požitek z jízdy. Alu kola musí být homologována – schválena pro provoz na českých silnicích pro konkrétní typ vozidla, což vám levnější „no name“ značky většinou nezaručí.

Co znamená 6j u kol?

Číslice 6 je šířka ráfku v palcích, písmeno J udává typ patice a až na naprosté exotické výjimky jsou dnes všechny ráfky typu J. Číslice 14 je pak průměr ráfku v palcích. Další nesmírně důležité číslo je ET, které značí zális. Lidově řečeno, jestli bude kolo v blatníku utopené, nebo bude koukat ven.

Jak poznat originální kola Audi?

Originální disky značek Volkswagen, škoda, seat Audi a dalších lze identfikovat dle vyraženého loga na zadní straně disků ( vyjímečně je znak vyražen na přední straně v místě pro umístění střeové krytky).

Jak poznat repliky kol?

Důležitá je homologace

Jen tak je zaručeno, že prošla všemi nezbytnými testy. Jak homologaci poznáte? Na ráfku hledejte vyražený symbol KBA případně písmeno E v kroužku, oboje doplněné o číslo schválení. Takto označená kola prošla schvalovacím procesem zpravidla německé organizace TÜV, zahrnujícím různé zkoušky.

Jaká alu kola na zimu?

Plechové/ocelové disky

Stojí zhruba polovinu toho, co litá kola a zimu snášejí mnohem lépe. Plechové disky jsou odolné vůči působení chemických látek, takže jim ani posypová sůl nevadí. Plechové disky navíc zvyšují bezpečnost jízdy.

Jak vybrat správnou velikost kola?

Výběr podle výšky postavy

Pro správný výběr vhodného rozměru kol doporučujeme důkladně obě varianty vyzkoušet a porovnat. Všeobecně platí, že horská kola s 29" koly jsou nejvhodnější pro jezdce s výškou postavy od 170 cm. Pro jezdce s nižší postavou jsou pak vhodnější horská kola s 27,5" koly.

Jak zjistit jestli je kolo kradené?

Díky registru jízdních kol si lze jednoduše zjistit, zdali kupované kolo není v databázi označené jako kradené.

Co je to hybridní disk?

Pro řadu uživatelů jsou SSD disky příliš drahé a HDD disky příliš pomalé. Ideální kompromis mezi nižší cenou a rychlostí jsou hybridní neboli tzv. SSHD disky. Kombinují velkou a dostupnou kapacitu magnetické plotny s rychlou flashovou pamětí o kapacitě několika GB a inteligentním řadičem.

Kde se vyrábí kola Author?

Ti drželi se svou značkou Author, pro kterou si nechávají vyrábět bicykly v Číně a na Tchajwanu, dlouhá léta třetinový až čtvrtinový podíl na trhu.

Kde se vyrábí kola Lectron?

Pod značkou LECTRON jsou dodávána v regionu střední Evropy. Vývoj designu a finální montáž probíhá v ČR. Na kolech jsou uplatňovány osvědčené značkové komponenty od globálních značek (Shimano, Tektro, Panasonic, Samsung, RST, Bafang).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: