Která hra je v Japonsku velmi populární?

V Japonsku je hra šógi velmi populární, počet amatérských hráčů přesahuje 10 milionů, profesionálních hráčů je přibližně 200.

Jak se hraje go?

Dnes go hrají miliony lidí po celé východní Asii a desetitisíce v ostatních částech světa. Princip hry go je velmi jednoduchý: Hráči střídavě pokládají na desku své kameny a přitom se snaží obklíčit co nejvíce kamenů soupeře a zároveň si ohraničit co největší území.

Která hra je v Japonsku velmi populární?

Odkud pochází hra go?

Go (japonsky: 碁 nebo častěji 囲碁 – igo) je desková hra pro dva hráče, která pochází z Číny, kde se však nazývá Wej-čchi. Vznikla někdy ve 2. tisíciletí př. n. l. Do dnešní doby se zachovala hlavně díky jejímu rozvoji v Japonsku, kde byla podporována šógunátem.

Co je to go?

Go je kompilovaný multiparadigmatický programovací jazyk vytvořený v Google Inc. v roce 2007. Jeho původní autoři jsou Robert Griesemer, Rob Pike a Ken Thompson. Jedná se o staticky typovaný jazyk se syntaxí odvozenou z jazyka C.

Jak se hraje vrhcáby?

Cílem hry je vyvést všech svých 15 kamenů po vyznačené dráze nejprve do vlastní „ohrádky“ a pak je odstranit z hrací desky. Hráči se střídají, na začátku každého tahu hodí hráč oběma kostkami a podle výsledku hodu posune některý svůj kámen či kameny o příslušný počet polí směrem k jejich cíli.

Co je halma?

Halma je strategická desková hra pro dva nebo čtyři hráče, kterou vymyslel v roce 1880 americký chirurg George Howard Monks. Hraje se na hracím plánu tvořeném čtvercovou sítí 16×16 polí. Každý hráč má 13 figurek jedné barvy (při dvou hráčích má každý 19 figurek).

Jak se hraje hra backgammon?

Cílem hry je vyvést všech svých 15 kamenů po vyznačené dráze (viz obr. 3) nejprve do svého vnitřního pole (infield) a pak je odebrat ven z hrací desky. Hráči se střídají, na začátku každého tahu hodí hráč oběma kostkami a podle výsledku hodu posune některý svůj kámen či kameny o příslušný počet klínů neboli bodů (angl.

Po zhlédnutí tohoto videa zapomeneš svoje jméno

Jak se hraje hra mlýn?

V průběhu hry se hráči snaží seřadit tři své kameny na jediné svislé nebo vodorovné linii. Takové trojici se říká mlýn. Komu se podaří sestavit mlýn, odebere soupeři z desky jeden jeho kámen. Může si vybrat kterýkoli kromě těch, které vytvářejí soupeřův mlýn.

Co je to vrhcáby?

Backgammon, česky vrhcáby, je jedna z nejstarších deskových her na světě. Předpokládá se, že se hrála již ve starověkém Egyptě, Sumeru, Mezopotámii či Persii. Backgammon je hra pro dva hráče, ve které hraje roli jak náhoda, tak schopnosti hráčů. Cílem hry je vyvést všech svých 15 kamenů po vyznačené dráze (viz obr.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: