Kolik kalorií spálí 10 000 kroků?

10 tisíc kroků je cca 7 km a tuto vzdálenost ujdeš přibližně za 1 hodinu a 30 minut. Při ujití 10 tisíc kroků spálíš zhruba 450 kcal.

Kolik kalorií je 10 000 kroků?

Při průměrné rychlosti chůze 5 km/h člověk spálí přibližně 232 kcal za hodinu, takže při absolvování denní dávky o délce 8 kilometrů, nebo chcete-li oněch 10 000 kroků, spálíte asi 371 kcal. Při jízdě na kole i při mírné rychlosti 20 km/h se spálí zhruba 563 kcal za hodinu.

Kolik kalorií spálí 10 000 kroků?

Kolik je 10 000 kroků?

Kamkoli se podíváme – časopisy, články na webu, sportovní doporučení, téměř všude vidíme doporučení 10 000 kroků za den. Což při průměrném kroku 75 cm představuje přibližně 7,5 kilometru. Pokud půjdeme svižným tempem, danou vzdálenost ujdeme přibližně za 1,5 hodiny.

Kolik kalorií za den spálit?

Doporučený denní příjem kalorií

Věk Muž Žena
14 až 20 let 2 200 kcal 1 800 kcal
20 až 30 let 2 500 kcal 2 100 kcal
30 až 50 let 2 300 kcal 1 900 kcal
50 let a více 2 100 kcal 1 700 kcal

Kolik kcal Spalim za hodinu chůze?

Zařaďte čas od času výlet do kopcovitého terénu místo rovinky. Zatímco pohodová hodinka chůze po rovině vám spálí asi 230 kcal (žena, 65 kg) nebo 280 kcal (muž, 80 kg), při pořádném výšlapu do kopce (sklon 6–15 %) to může být až 560 kcal pro ženu a 688 kcal pro muže.

Jak dlouho chodit abych zhubla?

Každý krok se počítá a ať už půjdeš pěšky kamkoliv, uděláš pro své tělo něco prospěšného. Ideální pro hubnutí je však chodit minimálně čtyřicet minut v kuse lehce svižnějším tempem.

Jak spálit 500 kalorií?

Obsah [skrýt]

 1. Tip 1. – přespolní běh(běh v terénu, trail running, cross) Plán na spálení 500 kalorii – 40 minut. …
 2. Tip 2. – Nordic Walking. …
 3. Tip 3. – badminton (raketové sporty) …
 4. Tip 4. – in-line bruslení …
 5. Tip 5. – H.E.A.T. Program. …
 6. Tip 6. – plavání …
 7. Tip 7. – aqua aerobik. …
 8. Tip 8. – jízda na horském kole.

ZHUBL JSEM 15KG BEZ POSILOVNY ZA 2,5 MĚSÍCE!

Jak jsem zhubla chůzi?

Nejefektivnějšího hubnutí dosáhnete, pokud budete chodit rychlochůzí tempem v rozmezí 4-6 km za hodinu. To znamená, že budete chodit tak, abyste byli lehce zadýchaní, ale zároveň nebudete lapat po dechu. Za hodinu svižné chůze tak spálíte až 400 kcal, což může v závěru být až 3 kg za měsíc.

Jak spálit 300 kalorií?

Choďte pěšky. Svůj zvýšený příjem jídla můžete napravit nejen důslednějším jídelníčkem, ale také zvýšenou pohybovou aktivitou. A pokud se vám nechce chodit na hromadné cvičení nebo se trápit v posilovně, zkuste pro začátek chodit pěšky. Při pomalé chůzi po rovině spálíte až 300 kalorií za hodinu.

Na co je dobrá chůze?

Chůze rovněž posiluje srdce a další svaly a kosti.

Díky tomu se snižuje riziko vzniku osteoporózy, dochází ke zlepšení koordinace pohybu a lépe se prokrvuje mozek. A to není vše. Pravidelně chodící lidé se dožívají vyššího věku a netrpí zdravotními problémy a potížemi s hybností jako ti, kteří šetří krok.

Na co je dobrá rychlá chůze?

Optimalizuje krevní tlak a dokáže snížit i hypertenzi. Je také výborným prostředkem, jak shodit nadbytečná kila, a zvyšuje výkonnost srdce. Ne náhodou ji lékaři doporučují i pacientům po infarktu.

Co spaluje nejvíc kalorií?

Tabulka efektivity sportů

Aktivita Průměrně spálené Kcal za 1 hod (žena, 70 kg) Průměrně spálené KCal za 1 hod (muž, 90 kg)
In-line bruslení 529 Kcal 680 Kcal
Plavání – prsa (rekr.) 408 Kcal 525 Kcal
Cyklistika 16 km/hod 281 Kcal 362 Kcal
Skákání přes švihadlo 831 Kcal 1068 Kcal

Jak spálit co nejvíce kalorií?

Sporty, které spalují nejvíc kalorií. Do čeho se pustit

 1. Hatha jóga – 228 kalorií za hodinu. …
 2. Bowling – 273 kalorií za hodinu. …
 3. Tai Chi – 273 kalorií za hodinu. …
 4. Pomalá jízda na kole – 364 kalorií za hodinu. …
 5. Power jóga – 364 kalorií za hodinu. …
 6. Sjezdové lyžování – 391 kalorií za hodinu. …
 7. Aerobik – 455 kalorií za hodinu.

Jak často chodit na hubnutí?

Choďte pravidelně, ideální je to aspoň 3x týdně 45-60 minut. Můžete i déle, ale i tak byste se měli rozhýbat 3x týdně.

Jak často chodit abych zhubla?

Chcete-li pohnout svou váhou směrem dolů, stačí vám čtyřikrát do týdne vyrazit na 45 minut rychlé chůze. Místo autobusem pěšky, víc výletů o víkendech a ignorovat výtahy. A než si uvědomíte změnu, budou vám plandat kalhoty. Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký znáte.

Jak dlouho trvá zhubnout 10 kg?

Zhubnout bez sportu je sice možné, ale trvá to o mnoho déle. Není nad to, začít sportovat. Pokud se dostanete do formy, sport vám půjde o to snáz a nebudete se například při běhu tolik trápit. Pravidelným sportováním můžete velmi rychle zhubnout 10 kg, a to už do 3 až 4 měsíců.

Kdy zhubnu chůzi?

Nejefektivnějšího hubnutí dosáhnete, pokud budete chodit rychlochůzí tempem v rozmezí 4-6 km za hodinu. To znamená, že budete chodit tak, abyste byli lehce zadýchaní, ale zároveň nebudete lapat po dechu. Za hodinu svižné chůze tak spálíte až 400 kcal, což může v závěru být až 3 kg za měsíc.

Proč chodit na procházky?

Nepotřebují žádné zvláštní vybavení ani sportovní nadání a přitom procházka jejich zdraví prospívá jako málo co jiného. Od snižování hmotnosti po dobrou náladu, zlepšení cukrovky nebo snížení krevního tlaku. Navíc jedna z vědeckých studií ukázala, že 150 minut ostré chůze týdně prodlouží život o skoro tři a půl roku!

Po čem se opravdu hubne?

Nejrychlejšího hubnutí dosáhneme snížením příjmu až o 30 %. V praxi to znamená, že pokud jsme získali číslo 3000 kcal jako náš optimální denní energetický příjem a chceme hubnout co nejrychleji, tak náš příjem energie pro hubnutí vypočteme takto: 3000 x 0,7 = 2100 kcal.

Po čem se nejvíce hubne?

Mezi běžně doporučované sporty pro hubnutí patří běh, jízda na kole, posilování, kardio aktivity nebo skupinové lekce. Věnujte ale více pozornosti i sportům, do kterých můžete zapojit i své přátele. Strávíte tak s nimi kvalitní čas.

Jak spálit kalorie bez cvičení?

6 unikátní tipů, jak zhubnout bez cvičení

 1. Zvyšte podíl bílkovin ve vašem jídelníčku. …
 2. Mějte v jídlech přesně danou strategii. …
 3. Přestaňte pít tekuté kalorie. …
 4. Přidejte zeleninu. …
 5. Pijte před každým jídlem vodu. …
 6. Snažte se co nejvíce chodit.

Který sport spaluje nejvíce kalorií?

1. Běh. Tento bod tu asi čekal každý a není se čemu divit – běh patří mezi krále sportů pálících největší množství kalorií za hodinu. Krom toho také napomáhá ke zlepšení flexibility, zvýšení vytrvalosti o neskutečném množství uvolněných endorfinů ani nemluvě.

Po jaké době začne tělo hubnout?

Zdravý člověk začne hubnout ve chvíli, kdy je jeho energetický příjem nižší než výdej. Jedno kilo tělesného tuku odpovídá zhruba 7000 kcal. Pokud tedy každý den správnou úpravou jídelníčku a pohybem ušetříte 500 kcal, jedno kilo shodíte za dva týdny. To je základní princip hubnutí.

Co pomáhá při hubnutí?

15 jednoduchých rad pro úspěšné hubnutí

 1. ZAŘAĎTE DO SVÉHO JÍDELNÍČKU VÍCE BÍLKOVIN. …
 2. JEZTE VÍCE ZELENINY A OVOCE. …
 3. VYHNĚTE SE ZPRACOVANÝM POTRAVINÁM A POLOTOVARŮM. …
 4. MĚJTE DOMA VŽDY POUZE ZDRAVÉ POTRAVINY. …
 5. POZOR NA TEKUTÉ KALORIE. …
 6. OMEZTE PŘÍJEM PŘIDANÉHO CUKRU. …
 7. OMEZTE PŘÍJEM JEDNODUCHÝCH SACHARIDŮ …
 8. PIJTE ZELENÝ ČAJ.

Jak dlouho denně chodit?

Choďte pravidelně, ideální je to aspoň 3x týdně 45-60 minut. Můžete i déle, ale i tak byste se měli rozhýbat 3x týdně. Vyberte si dobré boty, abyste svoje vycházky zbytečně neodnášeli puchýři nebo bolavými klouby, a chytré hodinky nebo chytrý náramek, který vám pomůže s počty. Držte se při chůzi v tzv.

Co nejíst při hubnutí břicha?

Nafouknuté břicho vyřeší vláknina

Určitě víte, že se máte vyhnout nejen sladkostem, chutným koláčům ale i slazeným nápojům. Pokud konzumujete hodně rafinovaného cukru, játra zaplavíte fruktózou a ta je nucena přeměnit ji na tuk. Zaměřte se na ovoce, které obsahuje mnoho vitamínů a vlákninu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: