Kde je skutečná Atlantida?

Donnelly v knize Atlantida – předpotopní svět (1882), kde tvrdí, že Atlantida ležela přibližně v oblasti dnešních Azorských ostrovů. Právě toto souostroví je dle Donnellyho posledním zbytkem potopeného kontinentu. Některé hypotézy však výraz „Herkulovy sloupy“ interpretují jinak a kladou Atlantidu mimo Atlantský oceán.

Jak vypadá Atlantida?

Ostrov, který byl tvořen několika kruhy, prokládaný kruhovitými vodními příkopy. Existují dvě základní knihy, soustřeďující nejhlavnější fakta i hypotézy o Atlantidě. Jedna „Atlantis –⁠ svět předpotopní”, z roku 1882 (česky 1913, 1998) od Ignáce L.

Kde je skutečná Atlantida?

Proč zanikla Atlantida?

Když se země roztřásla a z útrob maličkého ostrova uprostřed Egejského moře se začala řinout láva, na pobřeží více než sto kilometrů vzdálené Kréty narazily ohromné ničivé vlny a smetly do moře flotily a paláce krále Minona. Tak prý zanikla bájná Atlantida.

Kdy byla zničena Atlantida?

Atlantida je legendární kontinent, na kterém měla sídlit vysoce vyvinutá civilizace, kterou zničila mohutná přírodní katastrofa přibližně v roce 9600 př. n.l. Přestože existence tohoto kontinentu nebyla nikdy přesvědčivě potvrzena, vedou se dodnes debaty o její existenci a možné poloze.

Jak zanikla Atlantida?

Její zánik je přičítán výbuchu sopky na ostrově Santorini v Egejském moři. Podle jiných teorií se mohla bájná Atlantida nacházet na území dnešního Španělska, na pobřeží Jižní Ameriky či dokonce v Antarktidě. Atlantida se měla nacházet ve vnějším oceánu za Herkulovými sloupy (dnešní Gibraltarský průliv).

Kdy vznikla Atlantida?

Podle Platónova vyprávění existovala Atlantida 9000 let před dobou, kdy žil Solón (asi 638 – 555 př. n. l.), tj. přibližně 9600 př. n. l..

Kdo jsou Lemuřané?

Lemuřané byli pětidimenzionální bytosti, byť ne tak plně ve fyzických tělech, jako jsme my. Byli velmi vysocí a štíhlí, blonďatí a s modrýma očima. Protože byli více éteričtí než fyzičtí, jejich vědomí se koncentrovalo na duchovní dimenze. Byli androgynní, sexualitu nepotřebovali a byli sami o sobě celiství.

Našli jsme ztracený kontinent ATLANTIDA. Kde se podle nás nachází?

Kdo psal o Atlantidě?

První, kdo psal o překrásné Atlantidě, byl řecký filosof Platon, který žil v letech 347 – 427 př.

Kde byla Lemurie?

Lemurie je mytický kontinent umísťovaný do Indického oceánu, do oblasti mezi Srí Lankou a Madagaskarem, případně táhnoucí se Tichým oceánem až k Velikonočnímu ostrovu.

Co je to Lemurie?

Lemurie je mytický kontinent umísťovaný do Indického oceánu, do oblasti mezi Srí Lankou a Madagaskarem, případně táhnoucí se Tichým oceánem až k Velikonočnímu ostrovu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: