Jsou kola BMW hliníková?

ORIGINÁLNÍ DISKY BMW SE SLEVOU AŽ 50% Naše nabídka je denně aktualizována, každý týden nakupujeme nové zboží. Prodáváme pouze originální alu kola BMW se zárukou originality ! Originální alu kola BMW také opravujeme. Mechanicky poškozená alu kola BMW rovnáme a zavařujeme do 24h.

Jak poznat originální kola BMW?

U originálních alu ráfků naleznete odlitek, nebo vyražené číslo a rok schválení (např. 004653/2018) popřípadě symbol KBA doplněné o číslo schválení. Takto označená kola prošla schvalovacím procesem zpravidla německé organizace TÜV, zahrnujícím různé zkoušky.

Jsou kola BMW hliníková?

Co je et alu kola?

zális neboli (ET), což udává, jak je alu kolo zapuštěné dovnitř vozidla či vysunuté ven z automobilu. Čím je ET větší, tím je kolo více schováno v podběhu (zapuštěné dovnitř). Čím je ET menší, tím kolo více vystupuje ven z podběhu (vystupuje z blatníků). Udávaná hodnota ET je v milimetrech.

Jak zjistit středovou díru?

Vyšroubujte šrouby nebo matice upevňující kolo k náboji. Vyjměte kolo. Pomocí posuvného měřidla změřte průměr středového otvoru na vyznačených místech (značky se nachází na kole). Značky umožňují změřit přesný průměr.

Jak poznat repliky kol?

Důležitá je homologace

Jen tak je zaručeno, že prošla všemi nezbytnými testy. Jak homologaci poznáte? Na ráfku hledejte vyražený symbol KBA případně písmeno E v kroužku, oboje doplněné o číslo schválení. Takto označená kola prošla schvalovacím procesem zpravidla německé organizace TÜV, zahrnujícím různé zkoušky.

Kde sehnat typový list na kola?

Typový list by vám měl vždy vydat prodejce alu kol zdarma (v ceně disků).

Jak se značí alu disky?

Rozměry alu kol jsou vždy uvedené na zadní straně alu kol. Je zde uvedena šíře a průměr alu kola. Například – 9,5Jx19 H2 znamená, že alu kolo je 9,5 palce široké a má 19 palců v průměru. Do formuláže tedy k rozměru alu kola, nebo ocelového disku stačí napsat : 9,5×19.

 How to polish your BMW wheels #bmw #forgedwheels #metalpolishing #metalfinishing #detailing #cars

Jak by vypadala kola na autě?

Na prodejně je nově umístěn online konfigurátor ALU disků. Zákazník tak přímo na místě může vyzkoušet, co na jeho auto lze nasadit a vidí, jak takové disky na jeho autě budou vypadat.

Co znamená 7j u disku?

Šířka ráfku je 7 palců. J značí typ patice (u alu kol je prakticky vždy označení J, výjimečně N). Průměr kola je 16 palců. Zális je 45 mm.

Jaké auta mají rozteč 5×112?

5×112

  • AUDI 100/200 (1991-), C3, S2, A3/S3 (2003-), A3 Sportback, A3 Cabrio (2014-), A4, A4 Allroad, S4, A5, A5 Sportback, S5, A6, S6, A7, A8, S7, S8, TT 8J (2006-), A6 Allroad new, Q2, Q3, Q5, Q7 (2015-)
  • BMW řady 2 F45/F46 Active Tourer, Serie5 G30/G31 (2017-), Serie 7 G11/G12 (2015-), X1 F48.
  • CHRYSLER Crossfire.

Na co si dát pozor při koupi alu kol?

Při koupi ráfků, ať už litých, nebo plechových, doporučujeme si dopředu zjistit tyto údaje:

  • rozteč šroubů – vzdálenost upevňovacích šroubů
  • zális (ET)
  • průměr středové díry.
  • počet a průměr děr pro šrouby.
  • šířka disku – vnitřní rozměr pneumatiky, kterou budete na disk potřebovat.

Na co si dát pozor při koupi kol?

Srdcem každého kola je rám, proto jej zkontrolujte, zda není poškozený byť sebemenšími prasklinkami (především v oblasti hlavového složení, sedlovky a středu, což jsou nejnamáhavější části). Pátrejte po případných vůlích v oblasti přehazovačky, přesmykače, středové osy a přední vidlice.

Jak zapsat kola bez typového listu?

Jak na to? Zjednodušeně jde o to, abyste si u výrobce vybraného rozměru kol, který nemáte v technickém průkaze, vyžádali typový list či posudek, s tím pak navštívíte STK a zde vám potvrdí montáž. S potvrzeným dokladem pak jdete na dopravní inspektorát, který rozměr záznamem zapíše do technického průkazu.

Jak Homologovat kola?

Do formuláže tedy k rozměru alu kola, nebo ocelového disku stačí napsat : 9,5×19. Většina homologovaných alu kol vyrobených v EU, která mají homologaci TUV a mají přidělené KBA číslo mají KBA číslo uvedené na čelní straně alu kola a to ve tvaru KBA a pět čísel.

Jak zjistím ET kola?

Označení ET je uvedené na zadní straně disku ve tvaru : ET a dvě čísla například ET35. Co znamená a jaký má význam nechceme zbytečně popisovat. Prostě jen opiště .) Rozměry alu kol jsou vždy uvedené na zadní straně alu kol.

Co znamená ET 42?

„ET 42“ je tzv. zális. Udává se v milimetrech a jde o vzdálenost dosedací plochy kola od pomyslné roviny dělící šířku kola. Zjednodušeně udává to, jak bude kolo lícovat s lemem blatníku, jak moc vzdálené bude od tlumiče a podobně.

Co je H2 na disku?

H2 – podvojný hump (může se lišit, je více tvarů humpu). Hump zamezuje sezutí pneumatiky z ráfku při velkých bočních silách při jízdě do zatáčky, aby se pneumatika nesezula a také při defektu, aby se nesesmkla z disku. Humpů je více, např. disky na run flatové pneumatiky mají specifický hump.

Co znamená 6j u kol?

Číslice 6 je šířka ráfku v palcích, písmeno J udává typ patice a až na naprosté exotické výjimky jsou dnes všechny ráfky typu J. Číslice 14 je pak průměr ráfku v palcích. Další nesmírně důležité číslo je ET, které značí zális. Lidově řečeno, jestli bude kolo v blatníku utopené, nebo bude koukat ven.

Co znamená 5×100?

Alu kola a disky 5×100.

Označuje počet otvorů na šrouby nebo matky a jejich vzdálenost od sebe, měřeno přes střed kola.

Kdy je nejlepší koupit kolo?

Sečteno podtrženo, během letních prázdnin je ideální čas pro nákup kola za výhodnou cenu, ale je třeba být trpělivý/á a vyhradit si čas na hledání toho pravého pro vás.

Jak poznat kvalitní kolo?

Každé kolo je vhodné pro určitý terén. Dále je třeba brát ohled na kvalitu kola, ta by měla být odrazem počtu najetých kilometrů, zde se sleduje materiál rámu, osazení kola (komponenty). Dále vás při výběru kola bude zajímat velikost rámu a celkový poměr kvalita / cena.

Jak moc se může lišit ET?

ET je zális, který je uveden v mm a určuje jak bude kolo schované pod blatníkem. Čím vetší je hodnota ET, tím hlouběji bude schován v blatníku. ET se může lišit od hodnot v TP, ale jen v jisté toleranci, která je pro každe vozidlo individuální, ale jsou i vozidla , kde není možná téměř žádná odchylka.

Co znamená 8J?

pravděpodobně máte na mysli 8J převzatý z výrazu jako například 8Jx19. Číslovka 8 označuje šířku ráfku v palcích a písmeno J označuje typ patky disku. ET je takzvaný zális disku. Označuje vzdálenost osy středu disku od dosedací plochy v mm.

Na co si dát pozor při koupi kola?

Srdcem každého kola je rám, proto jej zkontrolujte, zda není poškozený byť sebemenšími prasklinkami (především v oblasti hlavového složení, sedlovky a středu, což jsou nejnamáhavější části). Pátrejte po případných vůlích v oblasti přehazovačky, přesmykače, středové osy a přední vidlice.

Kdy jsou nejlevnější kola?

před startem nové sezóny na jaře, koncem května a během června před letními prázdninami, kdy se rodiny chystají na prázdninové cyklovýlety a děti mají na cyklistiku nejvíce času, po sezóně – to bývají kola nejlevnější, a také před Vánocemi, kdy je kolo skvělým dárkem pod stromeček.

Jaké si koupit kolo?

Orientační tabulka

Výška postavy v cm Velikost rámu dle označení
do 165 cm 15", 16", S, do 44 cm
160–170 cm 17", 18", M, do 48 cm
170–185 cm 19", 20", L, do 52 cm
185–200 cm 21", 22", XL, do 55 cm

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: