Je cesta do Bradavic zdarma?

Pokud je zvýšená poptávka, jezdí i častěji, zejména ráno a večer. Shuttle autobus je zdarma, musíte se však prokázat zakoupenou vstupenkou do studií. Cesta autobusem od nádraží Watford Junction ke studiím trvá asi 15 minut.

Jak dlouho trva prohlidka Harryho Pottera?

Abyste si prohlídku studií Harryho Pottera opravdu užili, doporučujeme vyhradit si alespoň 3 a půl hodiny. Zdržet se tu však můžete i déle.

Je cesta do Bradavic zdarma?

Kolik stojí Harry Potter studio?

Kolik stojí vstupenky?

Vstupenka pro Cena v librách Cena v korunách
1 dospělý £77.00 2 207 Kč
1 dítě (5-15 let) £72.00 2 063 Kč
1 dítě (3-4 let) £25.00 716 Kč
Batole (0-2 roky) £0.00 0 Kč

Jak se dostat do HP studia?

Warner Bros Studio Harry Potter

Ke studiu není složité se dostat. Jednou z možností je cesta z centra Londýna vlakem do stanice Watford Junction. Přímo před nádražím stojí nezaměnitelné dvoupatrové shuttlebusy polepené motivy z filmu, které jezdí každých cca 20 minut a dovezou návštěvníky až ke studiu.

Kde je studio Harryho Pottera?

Největší a nejslavnější studio věnované Harrymu Potterovi patří společnosti Warner Bros a stojí na okraji Londýna v části Leavesden. Právě v těchto filmových ateliérech se převážně celý příběh natáčel.

Jak se dostat do Příčné ulice?

Příčná ulice

Může se do ní buď přemístit, přepravit letaxovou sítí, nebo přijít přes hospodu Děravý kotel v centru Londýna, která leží na pomezí Příčné ulice a mudlovského světa, ale mudlové ji nevidí.

Kde koupit lístky na Harryho Pottera?

Vstupenky do Harry Potter Warner Bros studií musíte zakoupit vždy online. Na místě nejsou k dispozici. Jediný oficiální web ke koupi vstupenek je tento: www.wbstudiotour.co.uk/tickets. Vstupenky rezervujte s předstihem alespoň 2-3 měsíců!

Škola čar a kouzel – hymna Bradavic na Plátěnku 2019

Co vidět v Londýně Harry Potter?

Harry Potter v Londýně: 10 míst, která inspirovala Rowlingovou i…

 • Velkým zážitkem bude i návštěva studií Harryho Pottera.
 • Australia House.
 • Lambeth Bridge.
 • Kino Odeon v centru Londýna.
 • Vstup do pavilonu plazů v londýnské zoo.
 • Millenium Bridge.
 • Na Ministerstvo se stylově přemístili telefonní budkou.
 • Nádraží St. Pancras.

Kde koupit vstupenky do studia Harryho Pottera?

Vstupenky do Harry Potter Warner Bros studií musíte zakoupit vždy online. Na místě nejsou k dispozici. Jediný oficiální web ke koupi vstupenek je tento: www.wbstudiotour.co.uk/tickets. Vstupenky rezervujte s předstihem alespoň 2-3 měsíců!

Kde je nástupiště 9 a 3 4?

Přepážka na londýnském nádraží King's Cross vedoucí na Nástupiště devět a tři čtvrtě. Nástupiště devět a tři čtvrtě se nachází na londýnském nádraží King's Cross, ovšem obyčejným lidem, mudlům, je jeho existence utajena.

Jak se dostat na nastupiste 9 a 3 4?

Nástupiště 9 a 3/4

Nástupiště 9 a ¾ z Harryho Pottera naleznete na nádraží King´s Cross. Na toto nádraží se bez problémů dostanete metrem, ihned u budovy se nachází stanice King's Cross St. Pancras.

Co dělat v Londýně zdarma?

Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo

 1. Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně. …
 2. Muzeum vědy. …
 3. Národní galerie. …
 4. Národní galerie portrétů …
 5. Přírodopisné muzeum. …
 6. Galerie Tate Modern. …
 7. Galerie Tate Britain. …
 8. Temple Church.

Kde je Kvikalkov?

Kvikálkov (anglicky: Little Whinging) je fiktivní město, které se nachází v Surrey v Anglii, jižně od Londýna. Ve zdejší Zobí ulici č. 4 odmalička vyrůstal Harry Potter u tety Petunie a strýce Vernona Dursleyových, kteří se k němu nikdy moc dobře nechovali.

Co je to Bystrozor?

Rozhodčí, který nic nepíská (nechává fauly apod.)

V jaké kolejí je Harry Potter?

Jedná se Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor. Nebelvír i vzhledem k faktu, že k nebelvírské koleji patří samotný Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Granger je naprosto nejpopulárnější mezi fanoušky. Kolej založil Godrik Nebelvír a barvami koleje jsou zlatá a rudá.

Na co si dát pozor při cestě do Londýna?

Dávejte si pozor na věci

Ve zvýšené míře se kriminalita vyskytuje zejména v Londýně. Jedná se především o kapesní krádeže a přepadení. Cílem se stávají turisté navštěvující historické památky, v restauracích, vlacích a londýnském metru.

Kdy je nejlepší jet do Londýna?

Nejlepší čas na návštěvu Velké Británie je od května do září a v prosinci. Využijte v polovině roku teplejšího počasí a zúčastněte se některé z populárních událostí, které se tou dobou ve Velké Británii konají. Nebo se sem vydejte v zimě během svátků a užijte si slavnostní atmosféru.

Co to je Avada kedavra?

Smrtící kletba. Patří mezi tři „kletby, které se nepromíjejí“ (viz Nepromíjitelné kletby) – za její použití je kouzelník poslán na doživotí do Azkabanu. a znamená „zmizet jako toto slovo“.

Kdo je ministr kouzel?

Ministerstvo kouzel
Založeno 1707
Sídlo Londýn
Ministryně Hermiona Grangerová

Kdo je Salazar Zmijozel?

Salazar Zmijozel byl jedním ze čtyř zakladatelů Bradavické školy čar a kouzel – společně s Godrikem Nebelvírem, Helgou z Mrzimoru a Rowenou z Havraspáru. Podle nich byly pojmenovány čtyři koleje – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel.

Kdo je v Mrzimoru?

Vlastnosti, kterých si členové Mrzimoru cení je především loajalita, čestnost a pracovitost. Ředitelkou koleje Pomona Prýtová a její zakladatelkou je jedna z největších čarodějek vůbec Helga z Mrzimoru. Členové koleje Mrzimor byly například již zmíněný Mlok Scamander, Cedric Diggory nebo Nymfadora Tonksová.

Co je v Londýně zdarma?

Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo

 1. Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně. …
 2. Muzeum vědy. …
 3. Národní galerie. …
 4. Národní galerie portrétů …
 5. Přírodopisné muzeum. …
 6. Galerie Tate Modern. …
 7. Galerie Tate Britain. …
 8. Temple Church.

Čím se platí v Anglii 2023?

I když je Velká Británie součástí Evropské unie, stále se zde platí librami místo eury. Velká Británie je na svoji tradiční měnu hrdá, a proto patří mezi výjimky a euro nezavedla. Libra (pound) má sto centů. Kurz se pohybuje přibližně 30 Kč za jednu libru.

Jaké je moře v Anglii?

Na východě obklopuje Anglii Severní moře a na západě Keltské moře, která na jižní strany spojuje Lamanšský průliv.

Co je Felix Felicis?

„Tekuté štěstí“ felix felicis je lektvar, jehož příprava trvá šest měsíců. Jelikož tomu, kdo se ho napije přinese ohromné štěstí, je zakázán ve všech soutěžích, zkouškách a volbách. V šestém díle jej vyhrál Harry za nejlépe připravený odvar živoucí smrti.

Co je Sectumsempra?

Řezací kouzlo. Kletba zasaženého sekne jako neviditelný meč. V šestém díle ji Harry objevil ve staré učebnici lektvarů po Princi Dvojí Krve (Severus Snape, který ho vynalezl) a pak, nevěda, co kouzlo způsobí, ho použil proti Dracu Malfoyovi.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: