Jaké je nejrychlejší legální auto?

1. Bugatti Chiron Super Sport 300+ Za nejrychlejší sériově vyráběný automobil světa lze označit model Chiron Super Sport 300+ od francouzské značky Bugatti.

Jaké auto je nejrychlejší na světě?

Celý žebříček nejrychlejších aut na světě najdete zde. Nejrychlejším autem světa je v roce 2023 oficiální Bugatti Chrion Super Sport 300+SSC Tuatara (Shelby Supercars). Oficiální maximální změřená rychlost je 490 km/h. Výkon: 1578 koní.

Jaké je nejrychlejší legální auto?

Kolik koní má nejrychlejší auto na světě?

Bugatti Chiron Pur Sport – 2.3 sekundy

O pohon se stará 8.0 litrový W16 dopovaný čtveřicí turbodmychadel – 1500 koní a 1600 Nm. Maximální rychlost je nižší než u klasického Chironu (Pur Sport je okruhově zaměřený), a to elektronicky omezených 350 km/h.

Jaký je nejsilnější auto na světě?

Hennessey Venom F5 je nejvýkonnější produkční auto na světě. Zkusí 500 km/h. S výkonem 1842 a točivým momentem 1617 N.m se konečně přiřítila produkční verze amerického hypersportu. Americký hypersport Hennessey Venom F5 se poprvé ukázal již před dvěma lety.

Kolik stojí Chiron?

Dobrý den, plánuji letos koupit nové coupe Bugatti Chiron a zajímala by mne jeho cena. Vámi vybraný vůz oficiálně stojí 74256000 Kč s motorem 8.0 bez jakýchkoliv příplatků.

Co je nejdražší auto na světě?

Nejdražším vozem světa je aktuálně Rolls-Royce Boat Tail za $28 milionů (tedy přes 700 milionů Kč).

Jaké je nejlevnější auto na světě?

Tata Nano (76.000 korun)

Vůz indické automobilky Tata drží titul nejlevnějšího auta na světě už od roku 2008. Ještě před pár lety se automobil, k jehož řízení potřebujete i odvahu, dal pořídit za zhruba 76.000 korun. A za to v Česku nekoupíte ani dobrý skůtr.

TOP 5 NEJRYCHLEJŠÍ ZPŮSOBY PŘEPRAVY NA SVĚTĚ

Kdo má v ČR Bugatti?

Svezli jsme se nejrychlejším a nejdražším autem světa, jež v Česku jako jediný vlastní developer a 33. nejbohatší Čech Radim Passer, který pro Forbes popsal, jak se k němu dostal, jak se mu sedí za jeho volantem a jak je finančně náročné chiron vlastnit. Musím se vám nejprve k něčemu přiznat.

Jaké auto je největší na světě?

BelAZ 75710 firma „nadělila” k 65. výročí založení a dodnes zůstává největším automobilem světa a vozem s největší užitečnou hmotností na světě – tento titul o 60 tun přebral Liebherru T282B, který ho držel asi deset let.

Jaké je nejstarší auto na světě?

století. Úplně první automobil vybavený čtyřmi koly a spalovacím motorem vznikl v roce 1893 pod označením Benz Victoria. Jak už název napovídá, o vznik se postaral Karl Benz, který lehkou konstrukci převážně ze dřeva rozjel zásluhou jednoválcového agregátu o výkonu 2,2 kW (3 koně) při 450 ot./min.

Kdo je majitel Bugatti?

V roce 1998 odkoupil koncern Volkswagen designová práva a značku Bugatti od italské firmy Bugatti Automobili SpA, kterou v roce 1987 založil Romano Artioli. V listopadu 2021 vznikla firma Bugatti Rimac, jejíž součástí je právě značka Bugatti. Podíl 55 % ve firmě má společnost Rimac Group, 45 % společnost Porsche.

Jaké je nejmenší auto na světě?

Seznamte se s podle Guinnessovy knihy rekordů nejmenším produkčním autem světa – Peel P50.

Jaké auto si koupit jako první?

Ford Focus či VW Golf jsou velikostně pro začátečníka ideální. Velice dobrou a také spolehlivou volbou jsou modely Suzuki Swift a SX4 či Toyota Yaris. Možností je hodně a spíše hledejte vůz s menším nájezdem a slušnou bezpečnostní výbavou, ale hlavně úplnou historií.

Jaké auto koupit 2023?

Výsledky ankety Auto roku 2023 ČR

pořadí model počet hlasů
1. Honda Civic 123
2 – 3. BMW X1 83
2 – 3. VW ID.Buzz 83
4. Renault Mégane E-Tech 79

Jak drahé auto si koupit?

Experti na osobní finance radí, aby lidé za auto dali maximálně 5-7 % hrubých příjmů domácnosti za dobu jeho předpokládaného užívání. Češi by tak měli ve dvou při průměrné mzdě lehce nad 33 000 Kč a koupi auta na 10 let vybírat mezi modely s cenovkou do 600 000 Kč.

Jaká auta jsou nejspolehlivější?

Jaké jsou tedy nejspolehlivější vozy za poslední rok?

 • Renault Clio III. Mazda 2. Audi A2.
 • Toyota Aygo. Honda Jazz. Toyota Yaris.
 • Mazda 2. Mitsubishi Colt. Ford Fusion.
 • Mitsubishi Colt. Ford Fiesta. Seat Cordoba.
 • Ford Fusion. Smart Forfour. Škoda Fabia.
 • Honda Jazz. Audi A2. VW Polo.
 • VW Fox. Hundai Getz. …
 • Renault Modus. Renault Modus.

Kdy je nejlepší koupit auto?

Březen a září jsou nejrušnějšími obdobími pro prodej nových aut a stejně tomu je i u těch ojetých, i když s mírným zpožděním. Mezidobí před začátkem léta je obvykle tím nejlepším obdobím roku na koupi ojetého auta, pokud tedy nechcete čekat až do zimy.

Proč je auto na splátky levnější?

Úvěr je výhodnější i pro ně, protože si z částky mohou odepsat DPH, které může následně posloužit jako akontace. Výsledná částka, o kterou člověk žádá je nižší a tím i rozpočet, který na to byl určen. Firmy tak mají o něco dříve splaceno a mohou si nakonec půjčit méně peněz.

Které SUV je nejlepší?

Podle českých zákazníků patří mezi nejlepší SUV Škoda Kodiaq, Dacia Duster nebo Peugeot 2008. Jedná se o nejprodávanější SUV na trhu a jedny z nejprodávanějších aut u nás vůbec. SUV je i na českém trhu stále populárnější kategorie. Na rostoucí zájem zákazníků reaguje i nabídka, která se postupně rozšiřuje.

Jak dlouho trvá koupě auta?

Vůz vystavený v autobazaru čeká na nového majitele v průměru 1 až 3 měsíce. Průměrná doba inzerce auta činí 56,6 dne. Informovala o tom společnost AAA AUTO. Do statistik jsou ale započítány i specifické vozy, které si majitele hledají hůře.

Kde vzít peníze na nové auto?

Srovnání 8 půjček na auto

Zonky ★★★★★ Výše půjčky 5 000 – 1 200 000 Kč Doporučujeme
mBank ★★★★★ Výše půjčky 10 000 – 1 000 000 Kč Doporučujeme
Driveto ★★★★★ Operativní leasing od cca 7 250 Kč Doporučujeme
Moneta Money Bank ★★★★ Výše půjčky 5 000 – 1 500 000 Kč
Raiffeisen bank ★★★★ Výše půjčky 5 000 – 800 000 Kč

Co je výhodnější leasing nebo úvěr?

Pro finanční ústav je leasing výhodnější a méně rizikový. V případě leasingu nemá problém věřitel majetek zabavit, protože si v podstatě bere to, co je jeho. U bankovního úvěru to má věřitel o něco složitější. Leasingové společnosti ve spolupráci s pojišťovnami nabízejí výhodnější pojištění předmětu.

Jaké SUV do terénu?

Chcete-li zkrátka nejlepší SUV či off-road do terénu, Jeep Wrangler a Mercedes G jsou stále skvělou volbou. Terénu hodně uzpůsobený pick-up od Isuzu se mezi nimi také neztrácí a ani moderní SUV od Land Roveru nedopadlo zle. Od Land Cruiseru by možná někdo čekal více, ale aspoň testem projel – Duster nikoli.

Proč si koupit SUV?

Velmi racionálním impulzem ke koupi může být vyšší tažná kapacita, lidé si SUV často pořizují, aby „na kouli“ tahali obytný vůz, přívěsný vozík nebo třeba box pro přepravu koní. Velmi praktická je vyšší poloha sedadel – je z nich lépe vidět přes nižší auta a také se do nich snáze nasedá, zejména starším osobám.

Na co si dát pozor při koupi auta?

Nejprve se udělejte statickou prohlídku, při které je třeba auto pořádně prolézt zvenku i zevnitř.

 1. Prověřte všechna čísla a papíry. …
 2. Pořádně obejděte karoserii. …
 3. Zkontrolujte provozní kapaliny. …
 4. Důkladně prohlédněte interiér. …
 5. Zkontrolujte elektroinstalaci. …
 6. Poslechněte motor.

Co je třeba udělat po koupi auta?

Čerstvě zakoupený ojetý vůz většinou potřebuje odbornou péči, a proto jej nechte překontrolovat v odborném servisu. Ojeté vozidlo vyžaduje alespoň výměnu základních kapalin a případně i výměnu rozvodů. Doporučeno je také zkontrolovat stav pneumatik a zda odpovídají ročnímu období (zimní vs. letní pneumatiky).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: