Jaká je cena dobrého herního počítače?

Sám cenu výkonného herního počítače odhaduje na 40 až 50 tisíc korun. „Zatímco cena kvalitní grafické karty pro Full HD rozlišení startuje na nějakých 10 000 Kč, za kartu pro plynulé hraní ve 4K rozlišení můžeme zaplatit klidně několikanásobně vyšší částku.

Kolik stojí dobrý počítač?

Dáte-li za novou stolní PC sestavu částku okolo 12 000 korun, získáte již ideální pracovní nástroj. Budete schopni bez problému upravovat fotografie, nebo si třeba zahrát méně náročné hry.

Jaká je cena dobrého herního počítače?

Kolik investovat do herního PC?

Když už se rozhodnete investovat do herního počítače, musíte se smířit s tím, že za kvalitu je potřeba si připlatit. Pokud si chcete dopřát pořádný herní zážitek, rovnou můžete zapomenout na sestavy, pohybující se v rozmezí kolem 10 000 Kč – 15 000 Kč.

Jak vybrat domácí počítač?

Nejlepší stolní počítače dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Orientační cena
Top 1 CZC.Gaming Knight GC239 20 000 Kč
Top 2 Intel NUC RNUC11PHKI7C002 33 100 Kč
Top 3 Apple Mac mini MMFJ3CZ/A 19 900 Kč
Top 4 TIGO Gamer Pro TGP24 23 000 Kč

Kolik stojí nejdražší počítač?

Vůbec nejdražší běžný počítač, který si můžete aktuálně pořídit je model Next Computing the Edge D. Jeho pořizovací cena dosahuje neuvěřitelných 1,22 milionu Kč. Spolehnout se u něj můžete na výkon bez jakýchkoliv kompromisů. Namátkou zmíníme třeba 64 jader procesoru, čtyři grafické karty nebo 256 GB RAM.

Co musí obsahovat herní PC?

Herní počítač, ať už připravený nebo samostatně sestavený, splňující požadavky nejnovějších populárních her by měl obsahovat alespoň:

 • 4jádrový procesor.
 • Moderní typ 16 GB RAM (DDR4)
 • Základní desku přizpůsobenou RAM a procesoru.
 • Jednotku SSD.

Co musí mít herní pocitac?

Na MTB totiž přímo připojuješ procesor (CPU), tedy hlavní mozek celého počítače, RAM (operační paměti), grafickou kartu (GPU), pevné disky a další komponenty. Základním parametrem MTB by měla být kompatibilita s CPU, který si vybereš.

Jak si postavit herní PC v roce 2023?

Jaký procesor do herního PC?

Herní Jestli vás primárně zajímá vysoký výkon při hraní her, měli byste se zaměřit alespoň na procesory střední třídy Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5.

Co by měl mít herní počítač?

Důležité parametry herního počítače

 • Herní grafická karta.
 • Výkonný procesor (aspoň 6jádrový)
 • Rychlý SSD disk (aspoň 1 TB)
 • Kvalitní základní deska.
 • Dostatek operační paměti (aspoň 16 GB)
 • Dostatečně dimenzovaný kvalitní zdroj.
 • Herní periferie dle vašich potřeb.

Kdy koupit nový počítač?

Zjednodušeně řečeno v okamžiku, kdy jeho užívání začíná být nákladné a více k zlosti než užitku: práce na něm je pomalá a neumožňuje využít potenciál nového softwaru a technologií. Průměrná perioda obnovy jednou za tři až pět let v závislosti na typu počítače.

Jak si správně vybrat herní počítač?

Ve stručnosti si tedy souhrnně zopakujeme, co je pro herní počítač nejdůležitější:

 1. Herní grafická karta.
 2. Výkonný procesor (aspoň 6jádrový)
 3. Rychlý SSD disk (aspoň 1 TB)
 4. Kvalitní základní deska.
 5. Dostatek operační paměti (aspoň 16 GB)
 6. Dostatečně dimenzovaný kvalitní zdroj.
 7. Herní periferie dle vašich potřeb.

Jaký procesor do herního notebooku?

Procesor. Minimálně čtyřjádrové procesory už mají i levné herní notebooky. Prim hraje společnost Intel se svými řadami Core i5 (základ), i7 (ideál) a i9 (pecka). Čím vyšší číslo, tím lepší.

Co je lepsi AMD nebo Intel?

Procesory Ryzen

Byly cenově o dost levnější než procesory Intel a výkonově srovnatelné, v některých aplikacích i výkonnější. Procesory nejvyšší řady Ryzen 7 v sobě měly osm fyzických a 16 virtuálních jader. Navíc je šlo bez příplatků přetaktovávat. To byla první generace procesorů Ryzen.

Jaký je rozdíl mezi i5 a i7?

Jaký je tedy skutečný rozdíl, mezi procesory Intel Core i5 a Intel Core i7, pokud porovnáváme stejnou generaci čipů? Rozdíl ve výkonu se dle benchmarků pohybuje okolo 30 %. Core i7 je výkonnější a má větší cache paměť, ale za cenu vyšších pořizovacích nákladů a kvůli spotřebě i vyšších provozních nákladů.

Jak často měnit počítač?

Kdy má smysl vyměnit starý počítač za nový? Odborníci doporučují obnovovat počítač jednou za tři až pět let v závislosti na jeho typu. Klesá i cena počítačů, základně vybavené PC lze získat již pod 10 tisíc korun, a to včetně monitoru.

Po jaké době vyměnit notebook?

Kdy mám vyměnit svůj notebook? Notebook má průměrnou životnost 3 až 5 let, ale jakmile zjistíte, že při provádění konkrétních úkolů již zpomaluje nebo nefunguje, může být vhodný čas je vyměnit, i když nebyla dosažena očekávaná životnost.

Co je lepší i5 nebo i7?

Pro běžnou činnost na PC, běžné hry a další hry s průměrným nastavením je i5 dostačující. Ti, kteří mají na stolní počítač nebo notebook vysoké nároky, a chtějí si například užívat hraní her náročných na výpočetní výkon v nejlepším rozlišení nebo používat grafické programy, by však měli dát přednost procesoru i7.

Co je to Intel Core?

Intel Core je modelové označení mikroprocesorů společnosti Intel střední až vyšší třídy určených pro spotřebitele, nadšence a pro pracovní stanice. Toto označení nahradilo předchozí označení procesorů střední a vyšší třídy Pentium, ze kterého se stalo společně s Celeronem označení nižší třídy procesorů.

Jak dlouho vydrží počítač?

Pokud si dnes koupíte osobní počítač, mohli byste s ním vydržet pět až šest let; cyklus pravidelné modernizace, a tudíž výměny počítačů, se totiž výrazně zpomalil. Alespoň v tomto smyslu promluvil ve středu ředitel Intelu Brian Krzanich. „Životní cyklus osobních počítačů před nutností výměny se prodloužil.

Jak dlouho vydrží laptop?

Notebook má průměrnou životnost 3 až 5 let, ale jakmile zjistíte, že při provádění konkrétních úkolů již zpomaluje nebo nefunguje, může být vhodný čas je vyměnit, i když nebyla dosažena očekávaná životnost.

Co dělat se starým notebookem?

Jak využít starý počítač nebo notebook

 1. Nové komponenty. …
 2. Darujte a udělejte tak někomu radost. …
 3. ChromeOS je spása. …
 4. Domácí kino. …
 5. Pohodlná práce s velkým množstvím souborů …
 6. Pokud rádi experimentujete.

Jak dlouho by měl vydrzet notebook?

Notebook má průměrnou životnost 3 až 5 let, ale jakmile zjistíte, že při provádění konkrétních úkolů již zpomaluje nebo nefunguje, může být vhodný čas je vyměnit, i když nebyla dosažena očekávaná životnost.

Jaký je rozdíl mezi procesorem i3 a i5?

To i5 máš v úsporné verzi "S", která má nízké takty a to jí sráží výkon. Naproti tomu to o 3 generace novější i3 má vyšší takty a i vyšší výkon při stejném taktu (mezigenerační růst výkonu na takt je u Intelu okolo 5%).

Jak dlouho vydrží procesor?

Procesor je v provozu vysoce spolehlivý a jeho životnost je prakticky neomezená – jen vyžaduje odpovídající chlazení.

Kdy koupit nový notebook?

Kdy je čas přemýšlet nad výměnou starého notebooku za nový? Jednoduše řečeno v okamžiku, kdy je více k zlosti než užitku, práce na notebooku je pomalá a neumožňuje využít potenciál nového softwaru a technologií. Průměrná perioda obnovy jednou za tři až pět let v závislosti na typu notebooku.

Jak oživit baterii v notebooku?

Nejjednodušším způsobem kalibrace baterie notebooku je nechat ji opakovaně nabít do plné kapacity a pak ji opět vybít. Abyste nemuseli celou dobu na notebooku pracovat, můžete ve Windows upravit nastavení tak, aby notebook při neaktivitě nepřešel do režimu spánku či hibernace.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: