Jak se v islámu říká hazardu?

Pro islám posvátné a historicky nesmírně cenné rodiště proroka Mohameda se nenávratně mění – tisícileté stavby nahrazují luxusní hotely, mrakodrapy a nákupní arkády. Obyvatelé Mekky už začínají svému městu říkat Las Vegas, a nemyslí to jako kompliment.

Co islám zakazuje?

Víra zakazuje působení bolesti živým tvorům, braní si, co mi není dáno, lhaní, užívání alkoholu a sexuální nemorálnost.

Jak se v islámu říká hazardu?

Co nejí muslimové?

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

Co jedí Arabové?

Arabskou kuchyni si zamilují především ti, kteří dávají přednost zelenině a ovoci před masem. Množství arabských vegetariánských pokrmů je ohromující. Používá se zde zelenina jako cibule, česnek, rajčata, okurky, zelí, kapusta, mrkev, papriky, salát a pórek. Jedí se olivy, kapary, baklažány či ibišek zvaný okra.

Proč nejíst vepřové maso?

smrtelně nebezpečný svalovec (Trichinella). V této souvislosti rovněž připomínáme, že je zakázána konzumace také masožravých savců (kteří mají drápy a špičáky) a dravých ptáků. V době, kdy umíme řadu parazitárních infekcí léčit, opět vystupuje další důvod, jako např. dietetická nevhodnost vepřového masa.

Co mají rádi muslimové?

Muslimové věří, že islám je úplnou a univerzální verzí prapůvodní víry, která byla mnohokrát zjevena prostřednictvím dřívějších proroků, jako byli mimo jiné Adam, Abrahám, Mojžíš a Ježíš; tato dřívější zjevení jsou připisována judaismu a křesťanství, které jsou v islámu považovány za duchovní předchůdci této víry.

Jaké maso nesmí jíst muslimové?

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovaţuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masoţravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

PŘEDNÁŠKA: prof. Luboš Kropáček – Mýty a fakta o islámu

Co nesmí jíst muslimové?

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje.

Co Nejedi Židi?

Náboženská pravidla

Ze zvěře je absolutně zakázáno konzumovat vepřové a koňské maso, úhoře a jesetera (druh ryby) a krev jakéhokoli zvířete. Velmi přísně se také dodržuje pravidlo oddělování jídel masitých od jídel obsahujících mléko („Neuvaříš kůzle v mléce jeho matky“).

Jak se chovat k Arabovi?

Muslimové spolu mluví vždy zpříma z očí do očí, ale neslušné je, když muž kontaktuje cizí ženu a to se nemyslí jen oční kontakt. Dalším velmi neslušným projevem chování je ukázat někomu podrážky svých bot, takže sezení po evropském způsobu nohu přes nohu je nepřípustné.

Co nejedí Arabové?

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

Co mají rádi muslimove?

Muslimové věří, že islám je úplnou a univerzální verzí prapůvodní víry, která byla mnohokrát zjevena prostřednictvím dřívějších proroků, jako byli mimo jiné Adam, Abrahám, Mojžíš a Ježíš; tato dřívější zjevení jsou připisována judaismu a křesťanství, které jsou v islámu považovány za duchovní předchůdci této víry.

Co nesmí židé?

Patří do něj i pravidla pro košer jídlo – zákaz vepřového masa, nařízení nemíchat mléčné a masové výrobky, nesmí se konzumovat hmyz, a proto je nutné pečlivě očistit například salát. Povolení jsou naopak přežvykující sudokopytníci, drůbež a ryby. Zelenina je bez omezení. Vařit by však měl žid.

Jak se oblekaji muslimove?

Abája (arabsky: عباءة) je druh svrchního oděvu, který nosí některé muslimské ženy na veřejnosti nejen v muslimských zemích, ale i tam, kde to není zakázáno. Jejím hlavním účelem je zakrýt celé ženino tělo, aby nepůsobilo necudně a nepřitahovalo pozornost okolí. Nejčastěji je černé barvy a střihem připomíná volné šaty.

Co nesmí pít muslimové?

Podle koránu a islámské tradice je pití alkoholu zakázané, konzumenti ale přikázání buď zcela ignorují, nebo obcházejí. Někteří duchovní například používají striktního výkladu koránu, který zakazuje pouze nápoje destilované z vína a datlí.

Co to je bar micva?

Bar micva (hebrejsky בר מצוה‎, doslova „syn přikázání“), je židovský náboženský obřad, během kterého se ze židovského chlapce stává nábožensky dospělý muž, který na sebe přijímá odpovědnost za dodržování micvot – přikázání (obdobou u dívek je bat micva).

Co to je hidžáb?

Hidžáb (arabsky حجاب‎) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje vlasy, krk a poprsí.

Co je to Nikab?

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou – pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Co je bát mitzvah?

„Syn příkazu – dcera příkazu“. Znamená každého dospělého muže/ženu, který(á) je povinen (povinna) plnit všechna přikázání a povinnosti. Od raného středověku se koná slavnostní náboženský obřad, při němž je chlapec o prvním šabatu po svých 13.

Co znamená pojem džihád?

Džihád – arabský výraz vztahující se k islámskému náboženství, výraz, který se ve sdělovacích prostředcích nepřesně překládá jako "svatá válka", a který se v povědomí veřejnosti stal synonymem násilí, teroru a nenávisti islámského Východu vůči Západu.

Co to je burka?

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů.

Co nosí Arabové na hlavě?

Kefíja se používá hlavně v arabských zemích, kde je často považována za symbol islámu a náboženského závazku. Někteří muži nosí kefíju jako součást svého každodenního oděvu, zatímco jiní ho používají pouze při náboženských obřadech.

Kde se nosí burky?

Burka se nosí převážně v Afghánistánu, Pákistánu, Bangladéši a Emirátech. Burka je zde pro každou ženu povinná. V některých oblastech znamená porušení tohoto příkazu risk vlastního života, ať už jde o odsouzení či zlynčování na veřejnosti.

Co je to šahíd?

Šahíd (arabsky „svědek“, persky šáhid) může označovat: muslim – vyznavač islámu, který vyznal víru pomocí šahády. mučedník – v islámu, kdo zemřel kvůli víře, padlý v džihádu. HESA Šáhid-136 – íránský vojenský bezpilotní letoun (dron)

Kdo to je Dzihadista?

Džihádisté legitimizují použití násilí odkazem na klasickou islámskou doktrínu o džihádu, což je termín, který v doslovném překladu znamená 'snahu' nebo 'námahu', ale v islámském právu se s ním zachází jako s nábožensky schválenou válkou. “

Co je to Abája?

Abája (arabsky: عباءة) je druh svrchního oděvu, který nosí některé muslimské ženy na veřejnosti nejen v muslimských zemích, ale i tam, kde to není zakázáno. Jejím hlavním účelem je zakrýt celé ženino tělo, aby nepůsobilo necudně a nepřitahovalo pozornost okolí.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: