Co zabíjí štěnice?

Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C.

Co nesnáší štěnice?

Co štěnice nesnáší?

 • esenciální oleje,
 • francovku či jiný alkohol,
 • prášek do pečiva,
 • tělový pudr,
 • dětský zásyp,
 • mýdlo,
 • vazelínu,
 • křemelinu,
Co zabíjí štěnice?

Co je účinné na štěnice?

Nejprodávanější

 • AgroBio Sprej proti štěnicím GERANIOL Aerosol proti štěnicím. …
 • Bed Bug ALERT past na štěnice s feromony Monitorovací feromonová past na štěnice. …
 • Sprej proti štěnicím a čmelíkům For Bug Plus. …
 • Lepová past na štěnice Domobios 4 ks. …
 • Křemenitý prášek ve spreji – Kouzlo Přírody 500 ml Přírodní biocid.

Co přitahuje štěnice?

Štěnice se živí lidskou krví, přitahuje je teplo lidského těla a CO2, který vydechujeme při spánku. Když propichují kůži, aplikují anestetikum, takže kousnutí nemusíte vůbec zaznamenat.

Jak se přenáší štěnice?

Štěnice se mohou aktivně šířit oblečením, ložním prádlem, v zavazadlech, když lidé cestují, v palivovém dřevu, starém nábytku.

Jak poznat štěnice v posteli?

Bohužel se zatím štěnice vesele množí a brzy zamoří celý byt i okolí. Přítomnost těchto škůdců mohou odhalit také jejich svlečky nebo trus, který vypadá jako malé černé tečky a nejčastěji se nachází v blízkosti postele nebo jiného úkrytu štěnic. Jasným důkazem je pak nález uhynulého exempláře.

Jak vypadá kousnutí od štěnice?

Kousance od štěnic vypadají jako zarudlá místa nebo pupínky, někdy s tmavším bodem uprostřed. Štěnice kouše na krku, předloktích, nohou, téměř vždy na místě, které není přikryté peřinou ani schované pod oděvem. Kousance někdy bývají v téměř rovné řadě za sebou nebo ve shluku, jak štěnice při sání krve popolézá.

Štěnice – plynování

Jak se bránit proti štěnicím?

Existuje vůbec nějaká prevence proti štěnicím? Není třeba si nic nalhávat – zcela zabránit, aby se vám tito parazité dostali do domácnosti, vlastně nelze. Jedině že byste žili v hermeticky uzavřeném prostředí, nikoho k sobě nepouštěli a nikdy nevycházeli.

Kde kladou štěnice vajíčka?

Samičky štěnic kladou vajíčka nejčastěji do blízkosti postele, na chráněná místa jako jsou švy a spoje matrací, mezi pružiny, za čelo postele přiléhající ke zdi. Vajíčka najdete i ve štěrbinách mezi parketami, v prasklinách starého nábytku, za rámy obrazů.

Proč mám doma štěnice?

Štěnice domácí je známá tím, že ráda aktivně rozšiřuje svá působiště. Škůdci tedy mohou přelézt z jedné místnosti do druhé, pohybují se po chodbách a v létě také po fasádě domu. Tak se snadno rozšíří také do okolních bytů a není tedy žádnou výjimkou, když k vám štěnice přicestují od sousedů.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Další účinnou metodou, jak se zbavit štěnic, je použít dýmovnice. Mají vysokou účinnost, po vyvětrání nezanechávají zápach a žádné stopy na površích. Lze je bez obav nasadit proti štěnicím v ložnici či v hotelovém pokoji.

Kde se vezmou štěnice?

Ve dne jsou štěnice v úkrytech v těsné blízkosti člověka, kde žijí v koloniích a spí. Najdete je například v konstrukci postele, v záhybech a švech matrace a povlečení, v nočním stolku, pod podlahovými lištami či v rámech obrazu. Prakticky ve všem v blízkosti postele.

Co dělat když mám doma štěnice?

Nestěhujte zamořený nábytek po bytovém domu či bytě. Nedávejte nábytek na balkon, půdu, do sklepa či na verandu. Nepřenášejte matrace, ložní prádlo a věci z úložných prostor do jiných pokojů. Neaplikujte komerčně dostupné přípravky: štěnice jsou odolné k velké skupině jedů tzv.

Jak poznam že mám štěnice?

Hlavní způsob, jak poznat štěnice v bytě, je podle jejich trusu. Ten vypadá jako shluky malých černých teček, nejčastěji ho najdete v blízkosti postele a když ho namočíte, tak se rozpije.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: