Bude F1 elektrická?

To se o šampionátu formule E zatím tvrdit nedá, a je to škoda. Elektrické monoposty totiž dokáží nabídnout opravdu napínavé souboje kolo na kolo. Narozdíl od F1 se závody jezdí výhradně na úzkých městských tratích, kde se piloti musí vypořádat s malým prostorem a ošemetným povrchem.

Jaká je maximální hodnota hluku formule 1?

Nové šestiválcové motory, které se letos představí ve formuli 1 (startuje víkendovou GP Austrálie), jsou přijímány s rozdílnými emocemi. Vedle toho, že výrazně promíchaly sílu jednotlivých týmů, mají údajně hlučnost 134 decibelů. Což je třeba stále víc, než rockový koncert.

Bude F1 elektrická?

Jaké motory používají Formule 1?

Od roku 2014 se nově používají šestiválcové motory o objemu 1,6 l. s turbodmychadlem a ERS.

Kdo je majitel F1?

Firma Liberty Media Corporation potvrdila převzetí 35,5 procentního podílu ve Formuli 1 od konsorcia podílníků v čele s většinovým vlastníkem CVC Capital Partners. Firma koupila celý podíl od firmy Delta Topco, za 18,7% podíl zaplatila 746 milionů dolarů.

Na jaké palivo jezdí Formule 1?

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale benzín, na který jezdí monoposty F1, je z 99 procent stejný, jako je ten, který si můžete koupit u běžné benzinové pumpy Shell. To 1 procento je ale dosti významné a logicky také velmi drahé.

Kde se vyrábí Formule 1?

Výroba závodních pneumatik pro všechny týmy probíhá v Turecku ve městě Izmit, asi 100 km východně od Istanbulu. Zde se vyrábí i pneumatiky Pirelli určené do běžného provozu, výrobní linky pro pneumatiky F1 jsou však oddělené a střežené tak, aby se tam nikdo nepovolaný nedostal.

Jaká je spotřeba Formule 1?

Dnes vozy F1 potřebují nádrž přibližně na 140 litrů benzinu, aby dojely do cíle velké ceny, během kterých je v současnosti tankování zakázáno.

Formula 1 will NEVER go electric

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: